Hi-Fi poradna

Položit otázku


1.
22. 9. 2020 00:24
Stefi se ptá:
Dobrý den.
Právě vybírám relativně "slušné" ozvučení do obýváku (35m2) pro poslech hudby (rock, pop, vážná hudby, občas filmy,...) Tedy jestli to je vůbec za částku cca 20.000,-Kč možné, tak ať je vše vyvážené? Můžete mi poradit a doporučit to nejlepší podle mých požadavků? - Chci do toho investovat 15.000 - 25.000,-Kč (receiver + 2x regálové reproduktory do obýváku).
- myslím, že STEREO vyhovuje, prostorový zvuk Dolby ... nevyužiju
- Zvuk bych chtěl přepínat do dvou zón "A" (obývák) a "B" (terasa) s možností přepínání A nebo B a A+B (reproduktory na terasu budu řešit až na jaro).
- Propojení všech reproduktorů s receiverem pomocí reprokabelu 2x4mm
- Receiver bude propojený s TV (Sony BRAVIA KD43XH8096) pomocí optiky, nebo HDMI
- Receiver by měl mít Bluetooth, FM tuner a snad i připojení na Net rádia pomocí Wi-Fi
- Reproduktory v obýváku budou zavěšené na zdi (sádrokarton) (v barvě: bílá; ořech; černá)
Snad jsem nic neopomněl.
Zatím jsem pokukoval po Yamaha R-N303D, ale nevím jaké reproduktory bych měl zvolit, tak abych využil co nejvíc potenciál tohoto receiveru. Ale nebráním se i jinému vhodnějšímu řešení. Spoléhám na Vaši zkušenost, znalost a odbornost.
Předem mnohokrát děkuji.
Stefi
1.
22. 9. 2020 15:21
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... síťový receiver YAMAHA R-N303D je velmi dobrou volbou a ve výborné výbavě. Jako vhodné repro můžete zvážit nový MAGNAT Symbol X160 i s držáky na stěnu, nebo MAGNAT Tempus 33, TANGENT Spectrum X5 případně DYNAVOICE Definition DX-5. Jako držák můžete použít VOGELS VLB 200 a 4mm reprokabel pak NORSTONE CL400. TV připojíte v pohodě a stejně tak i druhý pár beden na terasu. Vše pak můžete kočírovat apkou v mobilu, nebo klasicky dálkáčem.

2.
20. 9. 2020 07:58
Vojtěch Maniš se ptá:
Dobrý den,

zakoupil jsem si bazarový set Onkyo Integra A-8670 a repráky Technics SB-CS60. Vše funguje bezchybně, avšak po nějaké době (cca 10-30 minut poslechu) mi "vypadne" pravý kanál - Hraje, ale jakoby mi odpadli nízké frekvence, výšky hrají, řekl bych, normálně. Zkoušel jsem zapojit repráky z terminálu A do B, ale pořád stejný problém (i po přehození P a L bedny - problém se přemístil z P bedny na L), šel jsem tedy dále a zkoušel jiné vstupy (CD1, CD2, TUNER), kde byl ten samý problém. Nejvíce mne zaráží, že když snížím hlasitost, vypojím jack z DAC a znovu zapojím, tak na pár minut vše běží normálně (zkoušel jsem i DAC odstranit z řetězce a zapojit jack rovnou do PC, vyměnit RCA/JACK kabel - beze změny... Nenapadá Vás, prosím, ze zkušenosti, nějakou možnou příčinu tohoto problému?
1.
22. 9. 2020 14:34
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... nejsem servisák, ale tipoval bych to na vadnou výhybku reprosoustav. Zkuste připojit jiné repro - pokud problém zmizí, bude vada v bednách Technics. Pokud vada bude přetrvávat stále, bude vada někde ve Vašem řetězci - pak nezbývá než vylučovací metodou hledat vadnou část audio řetězce.

3.
16. 9. 2020 15:13
Jozef se ptá:
Dobrý deň p. Wjejowski,
veľmi oceňujem túto Vašu aktivitu a ďakujem za mnohé veci, ktoré som sa na tejto stránke od Vás naučil. Chcem Vás poprosiť o názor na môj nasledovný problém. Som už dôchodca, mám starší AV receiver Sony STR-DG520, ktorý dlhé roky bez problémov dobre funguje a k nemu COAX/SPDIF káblom pripojený Blu Ray prehrávač Sony UBP-X800M2. Táto zostava, do ktorej je ešte optickým káblom pripojený TV Sony Bravia, po náležitom nastavení plne vyhovuje mojím potrebám. Na reprodukciu zvuku využívam staručké bedny Sony SS-E 315, ktoré napriek svojmu veku hrajú veľmi dobre (sú z doby, keď Sony ešte robil slušné repro). Tieto bedny sú najslabším komponentom môjho AV systému, ktorý ale ako celok hraje dobre, využívam ho výhradne v režime stereo. Otázka znie nasledovne: ak by som sa rozhodol upgradovať na nové bedny, dosiahol by som významné a počuteľné zlepšenie? Môj výber je: Dynavoice Definition DF-5; Magnat Monitor Supreme 802; JAMO S805; Magnat Tempus 55. Snažil som sa nájsť maximum recenzií, resp. názorov a skúseností užívateľov uvedených repro, stojím pred rozhodnutím konečného výberu. Bývam v paneláku, obývačka 5x4m, prevádzka bude výhradne stereo, s ohľadom na dispozíciu obývačky musia byť bedny stĺpové. Chcem Vás poprosiť o Váš názor, resp. doporučenie niektorých bední z uvedeného výberu. Uvítam samozrejme - na základe Vašich bohatých znalostí a skúseností - doporučenie akéhokoľvek iného riešenia. Ďakujem pekne za Váš čas a pozdravujem Jozef
1.
22. 9. 2020 14:19
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... jsem rád, že Vám naše Hi-Fi poradna je k užitku :-)
Pokud jde o vhodné sloupové repro, tak pokud zvolíte opravdu dobré repro, tak kvalitativní zvukový posun bude jednoznačný. Je jen škoda, že jste neupřesnil jaký hudební styl preferuje - pak by se vhodné repro ladily lépe. Ovšem je nemožné srovnávat sloupy za 8,5tis se sloupy za 18,5tis - to je zcela odlišná kategorie jak konstrukční, tak i zvuková. Pokud ale zvažujete repro až do cenové relace 18tis, pak bych si dovolil poukázat na pár vynikajících tipů - v ceně okolo 18tis bych poukázal na špičkové anglické bedny ACOUSTIC ENERGY AE109 a Q ACOUSTICS 3050i, v té levnější třídě pak třeba na MAGNAT Tempus 77 nebo JAMO S 809.

  • ACOUSTIC ENERGY AE109 ... jsou skutečně hodny jména svého výrobce - akustické energie navzdory svým kompaktním proporcím umí do místnosti vpustit nebývale hodně. Jejich charakter naladěný s citlivým akcentem "hezkého" basu a s výtečnou rytmikou a lehkou dramatičností zní prostě fantasticky, radostně a zábavně skrze všechny žánry, jejich tah na branku si Vás získá velmi nekomplikovanou a potěšující stravitelností. Za dvacet tisíc si tak s modelem AE109 pořídíte v malých obalech velkou a pěkně nahuštěnou porci muzikální energie a zábavnosti.
  • Q ACOUSTICS 3050i ... jsou skutečně citlivé soustavy a přestože jsou "pouze" dvoupásmové, nedostatkem basů rozhodně netrpí! Basů je víc než dost a jsou měkčí – chce si to pohrát s umístěním soustav a poslechového místa v místnosti. Z pozice sedícího posluchače jsou vokály čisté a nezkreslené, stejně jako pásmo nejvyšších kmitočtů. Lokalizace je skvělá a stabilní. A to všechno platí i pro relativně hlasitý poslech, ke kterému ani nepotřebujete zesilovač s velkým výkonem. Zkrátka a dobře – soustavy Q Acoustics 3050i jsou velmi dobře hrajícím, efektním doplňkem interiéru. Nejen proto také získaly mezinárodní ocenění EISA jako nejlepší reprosoustavy Evropy pro rok 2019.
  • MAGNAT Tempus 77 ... jsou solidním hráčem z dostupné kategorie - pokud chcete sloupové reprosoustavy s univerzálním charakterem, kdy je vlastně trošičku jedno, zda má Vaše elektronika nějaké chyby nebo posloucháte výsledek loudness war, pak Tempus 77 nejsou rozhodně nezajímavé. Nenáročné jsou v podstatě na každý aspekt soužití, vypadají velice obstojně, nestojí mnoho a i když by mohly snad hrát v některých chvílích o něco hlouběji a plněji, jejich spořádaná nekonfliktnost je skvělá pro "normální lidi s normálním audio systémem a normální audiotékou"...
  • JAMO S 809 ... zvuk reproduktorů je naprosto vyvážený, mají perfektní přednes v celém frekvenčním pásmu. Výšky prezentované kalotenovými reproduktory jsou takové syté a křišťálově čisté. Pozitivně překvapí přednes středových tónů, který nic neschovává a ve kterém dobře vyznívá prostor nahrávky. Basy nejsou zbytečně zdůrazněné a nikde nic neduní a nehučí, jak to bývá u konkurenčních reproduktorů. Možná by zasloužily více nižších frekvencí pro kulatější zvuk, ale při běžném kvalitním poslechu to není podstatné.

ZDARMA k objednávce poskytujeme potřebné kabely, dopravu a 500,-Kč na další nákup
Již od našeho založení v roce 1998 dáváme k objednávkám vždy něco navíc jako Bonus ZDARMA. Nabídka našich Bonusů se postupně měnila a rozšiřovala, ale vždy byla zdarma a byla praktická. Jukněte co Vás k nákupu jako Bonus zdarma od nás čeká teď ... (zde).

4.
14. 9. 2020 20:23
Richard se ptá:
Dobrý den,
vybírám vhodné regálové pro Cambridge Audio AXR 85. Problém je, že repro bude umístěno v polici vestavěné knihovny, která má hloubku cca 42 cm, vlastně je to takový "výklenek" o rozměrech cca 70x 50x 42 cm. Místnost cca 25m. Na stojany bohužel nemám místo.
Má vůbec smysl při tomto umístění uvažovat o repro se zadním bassreflexem, jako je např. Magnat Signature 703, Heco Elementa 300, Acoustic Energy AE300? Nebo mám jít rovnou po repro s předním bassreflexem jako je např. Cambridge Audio Aeromax 2? Mám také pořídit nějaké podložky/ hroty (i když repro bude stát na poměrně bytelné desce)?
Už vlastním subwoofer Cambridge Audio, který plánuji dát do spodního rohu té knihovny.
Děkuji moc za odpověď.
1.
22. 9. 2020 13:51
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... pokud již máte aktivní subwoofer pak se nemusíte basovou reprodukcí regálovek moc zabývat - o basy se bud starat subwoofer a nikoli regálovky. Můžete proto směle volit repro s předním bassreflexem, což je pro Vaše umístění ideální. Se zadním bassreflexem ba v takovém malém prostoru mohl být problém.
Repro CAMBRIDGE AUDIO AEROMAX 2 jsou dle mého gusta k receiveru CAMBRIDGE AUDIO AXR85 zcela ideální. V úvahu pak připadají i italské repro INDIANA LINE Diva 262 nebo třeba zcela uzavřené francouzské designové repro ELIPSON Planet M 2.0.
Repro postavte alespoň na nějaké gumové pacičky, pokud nechcete použít hroty - jde o to aby repro měly co nemenší styčnou plochu s podkladem.

5.
14. 9. 2020 19:14
Jirka se ptá:
Dobrý den,
prosím o radu. Sháním stereo sestavu do 20 000 Kč skládající se ze síťového receiveru a vhodných reproduktorů. Měla by umět internetová rádia, Spotify atd.. Jelikož vlastním iPhone, tak i Airplay. Připojil bych k ní i TV. CD mechanika ani FM či DAB tuner nejsou nutné. Upřednostňuji styl hard & heavy.
Děkuji.
1.
22. 9. 2020 13:35
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
… k posouzení bych Vám navrhnul set ve složení stereo receiver s DAB tunerem PIONEER SX-20DAB + vynikající síťový streamer YAMAHA WXAD-10 + repro MAGNAT Tempus 33 s výtečným podáním basů + externí D/A převodník DYNAVOX mini DAC pro připojení RV + cinch kabel BANDRIDGE BN-BAL4202 na připojení D/A převodníku k receiveru + 2x2m reprokabelů Norstone CL250 zdarma + optický digitální kabel (1m) na připojení TV k D/A převodníku zdarma a samozřejmě dopravu zdarma.
Robustní síťový transformátor receiveru Pioneer v provedení EI by v pohodě „uživil“ i více než dva kanály. Trvalý výstupní výkon do osmiohmové zátěže 2x100W je v této cenové kategorii mimořádný a výkonová rezerva je proto vždy více než dostatečná. Koncový stupeň je diskrétně osazený dvěma páry výkonových tranzistorů s kolektorovým proudem 10 A, jež se coby galvanicky izolované dělí o chladič s lepším odvodem tepla než mají řádově dražší receivery. Zvuk je přirozený s velmi dobře podaným prostorem a kontrolovanými basy a ve všech ohledech, na danou cenu, jedním tak slovem vynikající a renomé tradiční japonské značky tak ostudu rozhodně neudělá.
Regálové reprosoustavy Magnat reagují na energii skladby snadno a lehce, jejich zvuk je rychlý a snad až překvapivě disciplinovaný. Až překvapivé je energie s níž se malé regálovky pouští do hloubky basového spektra a jejich elegance a lehkost, s kterou nechávají hudbu plynout. Všechno má slušný řád a vkusnou úroveň.
Maličká krabička Yamaha je vlastně kouzelná a vzhledem ke své ceně nemá žádnou chybu. Ideální je pro ty, kteří chtějí svou doposud čistě "offline" sestavu otevřít streamování, kteří si chtějí pohodlně a nekomplikovaně přinést domů všechno, co domácí i celosvětová síť nabízí (od souborů na serveru v běžném, ale i vysokém rozlišení, přes lifestyle streamovací služby až po (relativně) audiofilský TIDAL), pro ty nabízí toto zařízení za fantasticky atraktivní peníze (v hi-fi světě až za legračně nízké peníze) kompletní řešení s propracovanou a uživatelsky přívětivou ovládací aplikací. A navíc je to v současné chvíli patrně nejlevnější streamovací řešení, u kterého lze mluvit o tom, že při jeho konstrukci si někdo vzpomněl na to, že existují nějaké hi-fi standardy (a pokud nepotřebujete klasickou komponentovou šířku, je to asi i nejvýhodnější streamer ve třídě do 10 000,- Kč).

6.
13. 9. 2020 19:38
Honza M se ptá:
Dobrý den,
plánuji přestavbu obývacího pokoje a moc se mi do toho nehodí přední sloupy (mám set Magnat Quantum 677). Potřeboval bych poradit za jaké regálové reproduktory je vyměnit, abych zachoval kvalitu zvuku, nebo si ještě polepšil. Poslouchám hlavně rock, metal a sleduji filmy. Subwoofer nemám. Protože mi odešel receiver, budu kupovat Denon AVR-X2700H. Rozměr místnosti je 6x6 m, podlaha PVC. Díky.
1.
14. 9. 2020 14:18
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... pokud si chcete fakt polepšit, doporučil bych zcela nové regály MAGNAT Signature 703 s certifikací Hi-Res a tudíž s vynikajícími parametry i zvukem.
Pokud by jste raději něco levnějšího, tak můžete zvážit MAGNAT Signature 503, které jsou ve své cenové hladině taktéž zcela výtečné.
Oboje jsou na styly hard&heavy jsk dělané, ale bez zaváhání zvládají i jiné styly a to bez kvalitativního propadu a s Denonem AVR-X2700H (17900,-) hraji skvěle. 

ZDARMA k objednávce poskytujeme potřebné kabely, dopravu a 500,-Kč na další nákup
Již od našeho založení v roce 1998 dáváme k objednávkám vždy něco navíc jako Bonus ZDARMA. Nabídka našich Bonusů se postupně měnila a rozšiřovala, ale vždy byla zdarma a byla praktická. Jukněte co Vás k nákupu jako Bonus zdarma od nás čeká teď ... (zde).

7.
12. 9. 2020 21:09
Daniel se ptá:
Dobrý den
jaký je rozdíl mezi Cambridge audio BT100 a TP-link TA100 Bluetooth adaptéry? Chci připojit do Marantz receiver NR1604.
díky
1.
14. 9. 2020 14:32
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... Bluetooth adaptér CAMBRIDGE AUDIO BT100 je od výroby koncipován jako doplněk výhradně pro Cambridge Audio a výrobce negarantuje funkční kompatibilitu s jinými značkami. TP-Link HA100 je pravý opak - jedná se univerzální přístroj připojitelný k jakému-koli Hi-Fi.
Pokud by jste zvažoval dražší upgrade, tak doporučuji přejít u na Wi-Fi připojení - například AUDIO PRO Link 1 nebo YAMAHA WXAD-10, přičemž Yamaha podporuje už i Bluetooth a Airplay.

8.
11. 9. 2020 20:56
Peter Zvada se ptá:
Dobrý deň, mám Receiver Yamaha R-N 303D. Hodí sa k nemu repro Magnat Tempus 33 ? Miestnosť cca 20m2, na stlpové repro nemám miesto. Pripojenie kabeláže je cez banániky, alebo na čistý kábel? Alebo doporučíte nejaké iné repro? Aký je rozdiel v porovnaní s Magnat Monitor Supreme 202? Je nejaký problém dodať na Slovensko?
1.
14. 9. 2020 15:51
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... máte dobrý receiver s dobrým zvukem a chtělo by to repro v odpovídající úrovni, tedy optimálně MAGNAT Signature 503, v tom horším případě lze zvolit i MAGNAT Tempus 33.
V optimálním případě by repro měly být v 1-2 násobku ceny zesilovače, takže u receiveru za 11tis jsou repro za 6tis dost poddimenzované a hudební potenciál receiveru zůstane z části nevyužit a to i přes to, že repro MAGNAT Tempus 33 jsou jinak vynikající. Pro Váš receiver by to chtělo přeci jen o něco lepší repro :-) - viz.MAGNAT Signature 503.
S dodáním na Slovensko nemáme žádný problém, dodáváme tam běžně. 

ZDARMA k objednávce poskytujeme potřebné kabely, dopravu a 500,-Kč na další nákup
Již od našeho založení v roce 1998 dáváme k objednávkám vždy něco navíc jako Bonus ZDARMA. Nabídka našich Bonusů se postupně měnila a rozšiřovala, ale vždy byla zdarma a byla praktická. Jukněte co Vás k nákupu jako Bonus zdarma od nás čeká teď ... (zde).

9.
11. 9. 2020 10:19
Josef Kolek se ptá:
Dobrý den potřeboval bych poradit.Mám sitový přehrávač Yamaha WXAD-10. Používal domácí wifi ale to jsem zrušil protože chci pevné připojení.Když ale propojím yamahu s routrem kablem tak nefunguje je potřeba někde nějaké nastavení?Jsem v tom amatér.děkuji
1.
14. 9. 2020 16:24
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... tento problém se může stát pokud máte aktivní firewall nebo jiné omezující nastavení sítě na Vašem routeru.

10.
10. 9. 2020 09:28
Franta K. se ptá:
Dobrý den, nedávno jste mi na Hard&Heavy k receiveru HK doporučil repro Magnat Tempus 77, Heco Victa Prime 702 a Dynavoice Challenger M85
Chci se zeptat, byly by vhodné i Indiana line tesi 561 které mají přední bassreflex, což mi přijde vzhledem k umístění vhodnější? A co třeba ještě Indiana line dj 310 s pořádným basákem? Ty mi přijdou také zajímavé
1.
10. 9. 2020 17:46
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... bedny INDIANA LINE Tesi 561 jsou pěkné a muzikálně dobře odladěné a i když to nejsou vysloveně Hard&Heavy bedny můžete je v pohodě volit. Pokud chcete regálovky v konfiguraci 2.1 tak to je určitě dobrý počin, protože nic nezahraje bas tak dobře jako aktivní subwoofer a v kombinaci s dobrými regálovkami předčí každé sloupy ve stejně cenové kategorii. V takovém případě jsou ale výrazně lepší volbou bedny INDIANA LINE Tesi 262 HG než Indiana Line DJ 308. Volbou subwooferu ze stejné stáje docílíte skvělého sladění jak designového, tak i muzikálního. Pokud tedy neprahnete vysloveně po sloupech, tak bych osobně doporučil regály INDIANA LINE Tesi 262 HG + subwoofer INDIANA LINE Basso 840.
Zdarma přidáme reprokabely i kabel pro subwoofer.

11.
31. 8. 2020 16:04
Lukin se ptá:
Dobrý den, rozhoduji se ke koupi svého prvního domácího kina (repro+receiver v hodnotě lehce nad 30 000). Do místnosti o rozloze 24m2, vybavené těžkými závěsy, huňatým velkým kobercem, sedačkou, dvěma knihovnami a otevřenou skříní se závěsem. Jelikož upřednostňuji bassreflex spíše vepředu a nechci sloupy stavět dál než 50 cm od zdi, zalíbily se mi INDIANA LINE Nota X set 5.0 a hledám k nim vhodný receiver. Využití: 60% filmy a hry, 40% hudba (především rock a orchestrální soundtracky, zbytek směs popu, elektronické hudby a metalu). Hudbu poslouchám z TIDALu či externího harddisku.
Rozmýšlím se mezi těmito modely:
Denon AVR-S650H či AVR-X1600H - jsou mezi nimi nějaké výrazné rozdíly, co se kvality zvuku týče nebo je druhý dražší proto, že je 7.2? Dále Onkyo TX-SR393 či TX-SR494 a Yamaha HTR-4072. Co vám osobně přijde jako lepší volba?
Děkuji a přeji hezký den.
1.
1. 9. 2020 18:38
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... ano, rozdíl mezi DENON AVR-X1600H a AVR-S650H je pouze v počtu kanálů, ve výkonu a v Dolby Atmos. Pokud tedy do budoucna neuvažujete o Dolby Atmos, tak Vám bude plně vyhovovat levnější AVR-S650H.
ONKYO TX-SR494 DAB+ je jen o chlup dražší a už nabízí jak 7-kanálů a větší výkon, tak i Dolby Atmos (včetně Dolby Atmos Height Virtualizer) či třeba DAB tuner. Ale hlavně má 2x lepší D/A převodník 32-bit/384-kHz (Denon má 24-bit/192-kHz).
YAMAHA HTR-4072 je ze všech těchto tipů nejlevnější, ale také s nejslabší výbavou.
Kdybych volil já, volil bych ONKYO TX-SR494 DAB+ které navíc s italskými repro INDIANA LINE Nota X set 5.0 hraje bezvadně. Zdarma přidáváme reprokabely a HDMI kabel a samozřejmě dopravu.

12.
31. 8. 2020 13:53
Karel N se ptá:
Koukal jsem na Vaše doporučení:
YAMAHA R-N303D + sloupové repro JAMO C 95 II ... nebo regálové repro KLIPSCH Reference Premiere RP-600M
PIONEER SX-N30AE + sloupové repro MAGNAT Signature 505 ... nebo regálové repro MAGNAT Signature 703
DENON DRA-800H + sloupové repro Q ACOUSTICS 3050i ... nebo regálové repro ACOUSTIC ENERGY AE300

Z toho je
PIONEER SX-N30AE nepoužitelný neboť nemá DAB, tak by se mi libila YAMAHA R-N303D a k tomu bedny ACOUSTIC ENERGY AE300. Je to dobra kombinace? Ještě jsem uvažval o receiveru od Onkyo, ale tem jste mi nedoporučil, našlo by se i nějaké onkyo nebo je Yamaha zvukově lepší? Případně jiný pioneer s DAB? Ještě bych upřesnil, že preferuji čistý vyrovnaný zvuk (nikoli dynamický bass). Děkuji za odpověď
1.
2. 9. 2020 10:42
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... receiver ONKYO TX-8250 disponuje 4x lepším D/A převodníkem 32-bit/768, než modely Yamaha, Pioneer či Denon, které mají klasiku 24 bit/192 kHz. Srdcem receiveru ONKYO TX-8250 je vysoce kvalitní 32-bit/768 kHz D/A převodník prvotřídní kvality od AKM v němž jako mozek pracuje čip AK4452, díky němuž akceptují digitální vstupy signál s rozlišením až 32-bitů a pracovní vzorkovací frekvence dosahuje až na 384 kHz. Díky tomu a unikátní filtrační technologii odemkne plný potenciál jakéhokoliv audio formátu s nízkým zkreslením pro maximálně čistý zvuk. V pure režimu se tak plně vyrovná ortodoxním zesilovačům a ve spojení se sloupy MAGNAT Signature 505 dokáže směle nabídnout Hi-Res zvuk. Osobně bych volil tuto kombinaci.
Jinak samozřejmě můžete volit, kterou-koli sestavu jež zmiňujete - všechny jsou s repro skvěle sladěné a všechny mají výtečný zvuk. Volit tak můžete podle ceny, designu či osobních preferencí - kvalita zvuku je vždy vynikající. 

ZDARMA k objednávce poskytujeme potřebné kabely, dopravu a 500,-Kč na další nákup
Již od našeho založení v roce 1998 dáváme k objednávkám vždy něco navíc jako Bonus ZDARMA. Nabídka našich Bonusů se postupně měnila a rozšiřovala, ale vždy byla zdarma a byla praktická. Jukněte co Vás k nákupu jako Bonus zdarma od nás čeká teď ... (zde).

13.
27. 8. 2020 11:53
Ivan se ptá:
Dobrý deň.Poprosím o radu prehrávač Panasonic dmp9000+zosilovač Yamaha sa 2100 aké Repro k tejto zostave.
1.
1. 9. 2020 14:54
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... osobně bych jako ideální bedny volil anglické ACOUSTIC ENERGY AE509 nebo francouzské ELIPSON Prestige Facet 24F. V úvahu také připadají výtečné dynamické bedny MAGNAT Quantum Signature 1105 a HECO Celan Revolution 7. Zdarma poskytneme reprokabely DYNAVOX LS1.

14.
18. 8. 2020 20:08
Lukáš se ptá:
Zdravím mám dotaz ohledně výběru sloupovek stereo
Vlastním Onkyo 8220 a sub magnat 302 jako repro mám staré maďarské videotony poslední model hraje to hezky a pokud bych se rozhodl pro změnu tak pokukuji po magnat tempus 77 nebo Yamaha NS-f51.Co by si lépe sedlo s Onkyem.Vim ze O 8220 není žádná hitparáda ale požadoval jsem Dab stereo receiver do 8000kc.Popř. co by jste doporucily.Z regalovek mám obavy ze to nebude tak plný zvuk jako ze sloupovek.
Díky Lukáš
1.
21. 8. 2020 15:09
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... MAGNAT Tempus 77 jsou bezesporu vynikající volbou, repro Yamaha na druhou stranu určitě ne. Další vhodnou volbou sloupových beden v podobné ceně jsou bedny HECO Victa Prime 702, INDIANA LINE Tesi 542 HG, JAMO S 809 ... nebo KLIPSCH Reference R-610F

ZDARMA k objednávce poskytujeme potřebné reprokabely, dopravu a 500,-Kč na další nákup
Již od našeho založení v roce 1998 dáváme k objednávkám vždy něco navíc jako Bonus ZDARMA. Nabídka našich Bonusů se postupně měnila a rozšiřovala, ale vždy byla zdarma a byla praktická. Jukněte co Vás k nákupu jako Bonus zdarma od nás čeká teď ... (zde).

15.
18. 8. 2020 16:42
Milos se ptá:
Dobrý den. Ke sluchátkům Sennheiser HD 660 S plánuji koupit nějaký DAC. Jako zdroj signálu používám notebook. Bude dostatečný CAMBRIDGE AUDIO DacMagic Plus, nebo se vyplatí koupit MARANTZ HD-DAC1?Jaký DAC byste případně doporučil k těmto HD 660? Děkuji za odpověď.
1.
21. 8. 2020 12:52
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... CAMBRIDGE AUDIO DacMagic Plus zpracuje a převzorkuje digitální signál z připojeného zařízení v rozlišení 24 bit / 384 kHz (MARANTZ HD-DAC1 má 24 bit / 192 kHz) a podporuje digitální hudbu ve všech formátech vč.HD kvality. Navíc jej lze rozšířit i o firemní Bluetooth modul a využít tak bezdrátové připojení třeba pro mobil či tablet. Kvalita sluchátkové sekce je u obou modelů, dle mého soudu, plně srovnatelná = tedy vynikající. Pokud tedy nezvažujete D/A převodník rozšířit i o zesilovač HD-AMP1 případně i o CD přehrávač HD-CD1, tak se spíše vyplatí DacMagic Plus.

16.
16. 8. 2020 20:23
Petr A. se ptá:
Zdravím,
momentálně řeším upgrade zvuku k mému PC. Po pročítání diskuzí a hledání různých možností, jsem již zavrhl veškerá šidítka typu spotřební elektroniky, co se tak krásně předraženě k PC prodává... a rozhodl jsem se, si k 30tinám udělat radost a zlehka vstoupit do světa Hi-Fi. Bohužel jsem dosti limitován dispozicemi bytu a hlavně prostorem a také bych chtěl zachovat 5.1 formát kvůli filmům a hrám. Takže čistě stereo/sloupky nepřipadají v úvahu. Jedinou možnost tedy vidím v kombinaci receiveru a nějakého 5.1 setu s aktivním subwooferem. Do oka mi padl set od Magnatu (Magnat Supreme set 102 se Sub 202A) na svou cenu má řekl bych dost dobré parametry a velikost satelitů je tak akorát (pravděpodobně bych jako přední regálovky mohl osadit i 202 ale už by to bylo docela na krev a nevím jestli se to vyplatí). Případně, pokud by jste doporučil něco jiného jsem jedno ucho... Dále bych si od Vás rád nechal poradit ohledně výběru receiveru. Chtěl bych mít do budoucna rezervu pro případný upgrade na lepší regálovky, nejprve mi do oka padl Denon konkrétně AVR-X2700H, ale co jsem koukal doporučujete dost Onkyo TX-NR696 a také jsem zvažoval Yamahu RX-A680. Jsou mezi nimi nějaké zásadní rozdíly, jde mi primárně o kvalitu zvuku. Co se týče hudby tak poslouchám převážně rock/progressive rock/new age žádné tvrďárny :-). Ještě poslední otázka ohledně kabelů. Předpokládám, že v této cenové kategorii postačí kabel na metráž (ideálně asi 4 mm2?). Předem díky za odpověď. S pozdravem, Petr A.
1.
18. 8. 2020 12:20
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
....volba beden MAGNAT Supreme 102 set 5.0 + subwoofer Supreme Sub 202 je v dané ceně výtečnou volbou. Tyto malé regálovky dokáží zahrát skutečně velký zvuk, což by jeden vzhledem k jejich velikosti ani nečekal :-) Navíc rozsahy mají výtečné a ve spojení s aktivním subwooferem zahrají lepší zvuk, než sloupy za 20tis. Za tyto peníze je to opravdu super kauf.
Onkyo, Denon i Yamaha jsou výborné receivery avšak s Magnatem si nejlépe rozumí Onkyo. Denon je taky v pohodě, kdežto Yamaha je z těch tří k Magnatu nejméně vhodná. Není to tak, že by ten zvuk pak byl průser, jen její sametový zvuk není úplně "in" k rockovému ladění Magnatu. Pokud však na Yamaze s Magnatem nehodláte preferovat hard&heavy, tak bude vše v pohodě.
Já bych z těch tří modelů volil Onkyo. Onkyo má excelentní D/A převodník 384kHz/32bit (Denon i Yamaha má 24-bit/196-kHz), THX certifikaci a výtečnou výbavu. Nelze říci, že by zvukově byl mezi uvedenými modely dramatický rozdíl, ale mě nejlépe hraje Onkyo. Má až neuvěřitelnou míru detailů na efektových kanálech a když pařím tak až žasnu, kolik zvukových detailů ve hře je slyšet.
Pokud jde o kabely - tak k repro od nás máte zdarma celkem 16m (2x2+2x+2x5) Norstone CL150, což je pro tento druh zapojení plně dostačující. Pokud by jste chtěl 2,5mm tak Vám na stejnou délku Norstone CL250 dáme slevu 880,-Kč. Kdyb by jste chtěl třeba celkem 30m, tak si rozdíl (14m) doplatíte. K subwooferu pak poskytujeme zdarma SW kabel na propojení k receiveru v délce 3m nebo 5m (můžete si vybrat).

17.
15. 8. 2020 14:24
Karel N se ptá:
Prosím doporučte solidni DAB+Network receiver v pomeru cena/výkon(kvalita zvuku) pripadne i vhodne repro s cistym vyrovnanym zvukem regal nebo sloupy. Děkuji Karel N.
1.
18. 8. 2020 14:59
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... měl bych pro Vás tři fajnové tipy na bezva sestavu. Reprokabely přikládáme zdarma.

 

ZDARMA k objednávce poskytujeme potřebné kabely, dopravu a 500,-Kč na další nákup
Již od našeho založení v roce 1998 dáváme k objednávkám vždy něco navíc jako Bonus ZDARMA. Nabídka našich Bonusů se postupně měnila a rozšiřovala, ale vždy byla zdarma a byla praktická. Jukněte co Vás k nákupu jako Bonus zdarma od nás čeká teď ... (zde).

18.
10. 8. 2020 23:46
martin se ptá:
dobry den , chtel bych sestavu do 30 tisic, DAC s podporou apple airplay nebo s pripojenim hires prehravace kde mam ulozenou hi-res hudbu, k tomu repro aktivni, mohu poprosit o radu? dekuji
1.
18. 8. 2020 13:00
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... chcete-li kvalitní aktivní Hi-Fi repro, tak ideálním tipem jsou sloupové aktivní repro AUDIO PRO A36, které mají vše - WiFi, Bluetooth (i pro iOS), HDMI s funkcí ARC a CEC, optický digitální vstup i analogový, výstup pro připojení aktivního subwooferu a dálkový ovladač. Ovládat repro ale jde i apkou v mobilu. Jediné co jim chybí je airplay ... Pro doplnění pak můžete zvážit aktivní subwoofer pro kvalitní bas - AUDIO PRO AddOn C-Sub nebo MAGNAT Tempus Sub 300 A. Tyto aktivní sloupy ve spojení s aktivním subwooferem přehrají svou kvalitou jakou-koli cenově srovnatelnou sestavu a nebál bych se ani srovnání s výrazně dražší sestavou.
Pokud je pro Vás ale AirPlay důležité, pak můžete zvážit systém MARANTZ M-CR612 Media, který má vše co požadujete. K němu pak můžete připojit sloupové repro MAGNAT Tempus 55, HECO Victa Prime 502, KLIPSCH Reference R-610F nebo CAMBRIDGE AUDIO SX80 čímž získáte skutečně zcela vynikající sestavu. 

ZDARMA k objednávce poskytujeme potřebné kabely, dopravu a 500,-Kč na další nákup
Již od našeho založení v roce 1998 dáváme k objednávkám vždy něco navíc jako Bonus ZDARMA. Nabídka našich Bonusů se postupně měnila a rozšiřovala, ale vždy byla zdarma a byla praktická. Jukněte co Vás k nákupu jako Bonus zdarma od nás čeká teď ... (zde).

19.
9. 8. 2020 11:46
Jan Husa se ptá:
Dobrý den. Chci si koupit TV s bluetooth a potřebuji vědět, zda BT u televize pošle tuneru zvuk nejvyšší kvality, např. DOLBY ATMOS. Děkuji. Husa
1.
18. 8. 2020 12:28
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... v první řadě je třeba zjistit zda Vaše TV má bluetooth přijímač, nebo i vysílač. Za druhé, bluetooth vysílá pouze stereo a za třetí proč nedat zvuk do receiveru kabelem? Je to výrazně lepší řešení a rozhodně kvalitnější. Pokud ale chcete vícekanálový zvuk z TV přenášet bezdrátově do receiveru, zkuste WiFi.

20.
5. 8. 2020 22:28
Pavel se ptá:
Dobrý den, poprosím o radu či doporučení - jaký použít vhodný repro kabel ke stereo sestavě Audio Monitor Silver 200 + Marantz PM7000N (cenová kategorie cca 60t)? Klidně metráž nebo i hotový (2x1.5-2m). Je cenová kategorie cca 2t optimální?
Moc děkuji za doporučení.
Pavel
1.
6. 8. 2020 09:18
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... pokud chcete plně využít muzikálního potenciálu beden i zesilovače, bylo by vhodné zvážit Bi-Wiringové zapojení, přičemž vhodným kabelem by byl VIABLUE SC-4 T6s Bi-Wire. Chcete-li se ale držet při zemi a spokojíte se se Single-Wiring zapojením, tak je ideálním kabelem DYNAVOX LS1, což je bez debat vynikající kabel.

Pokud vyplníte svůj email, pošleme Vám info, že byl Váš dotaz již zodpovězen.

Podáním dotazu souhlasíte se zařazením pro odběr našeho newsletteru. Odhlásit se můžete v kterém-koli newsletteru.

Doprava ZDARMA

Doprava zdarma

Váš košík

Košík je prázdný

Napište nám

... nebo na email: hifiporadna (zavináč) hifiporadna.cz

Novinky v Hi-Fi marketu

  •  Sledujte Novinky, Zprávy & Tipy na našem Facebooku!

Sledujte naše Novinky na Facebooku

Newsletter - odběr novinek

Doprava na Slovensko