Hi-Fi poradna

Položit otázku


1.
30. 1. 2023 15:02
Jirka se ptá:
Dobrý den, chci se zeptat, jaký je rozdíl mezi označením Hi Fi a Hi Res u sluchátek. Děkuji
1.
1. 2. 2023 10:05
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... označení Hi-Res (vysoké rozlišení) značí, že daný produkt je schopen reprodukovat zvuk ve vysokém rozlišení, což značí rozsahy nad 50kHz. Klasické Hi-Fi (vysoká věrnost) produkty se pohybují v rozsazích pod těchto 50kHz. Pokud jste běžný posluchač s běžnou aparaturou, bude Vám plně stačit klasické Hi-Fi. Pokud jste náročný posluchač, máte vytříbený sluch a celý Váš audiořetězec vč.nahrávek je Hi-Res, tedy ve vysokém rozlišení, tak i sluchátka by měla být v této kvalitě. Pokud Vám jde pouze o sluchátka a zvažujete Hi-Res, tak abyste plně využil jejich zvukových možností musíte mít i přehrávač Hi-Res, D/A převodník s odpovídajícími parametry a samozřejmě i hudbu v daném rozlišení (ne v mp3). Pokud cokoli z toho nebude v odpovídající kvalitě, výsledek bude na úrovni zvuku klasického CD, tedy Hi-Fi.

2.
25. 1. 2023 18:35
Martin se ptá:
Zdravím mám takový dotaz mám 5.1 sestavu napojenou na denon
Zadní satelity mám z nedostatku prostoru za sebou ve výšce pod stropem asi 10 cm prostorovy efekt je pro mě docela vyhovující zní to
Docela dobře můj dotaz zní mám v plánu připojit atmos reproduktory
Ke stropu nad sloupy v konfiguraci 5.1.2 ale nejsem si jistý jak to bude
Fungovat díky těm satelitum co jsou taky u stropu díky za odpověď
1.
27. 1. 2023 11:02
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... rozmístění zadních efektových repro nemá na zvuk Dolby Atmos vliv. Navíc pokud máte AVR s kalibračním mikrofonem, tak ten si poradí s jakým-koli rozmístěním repro. Umístění zadních repro pod stropem s natočením a naklopením do poslechového prostoru je dobré, v tomto ohledu se nemusíte ničeho obávat.
Pokud si přikoupíte repro Dolby Atmos a umístíte je stejně jako zadní repro pod strop (ale ve předu) tak to opět bude v pohodě. A kalibrace pak dořeší případné odchylky. 


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

3.
24. 1. 2023 04:31
Ivan se ptá:
Prosím mám stream Blienos Node2 a zesilovač Primare i22 s digi vstupem. Když zapojim Node analogově s Primare i22, jsou ve zvuku dosti slyšet sykavky.Bylo mi řečeno že Primare i22 pracuje v D a s Node si nesednou. Proto bych se chtěl zeptat jaký stream mám použít k zesilovači Primare i22. Moc děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
1.
25. 1. 2023 11:05
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... kdybych měl doporučit tak na prvním místě by to byl streamer CAMBRIDGE AUDIO CXN v2, který se prezentuje muzikálním, emotivním a zábavným přednesem.
Dalším zajímavým tipem je referenční SA-CD přehrávač s vestavěným streamerem a špičkovým převodníkem ESS Sabre ARCAM HDA CDS50.
No a do třetice by to byl streamer cocktailAudio N25 s certifikací Hi-Res Audio a vynikající výbavou. 


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

4.
23. 1. 2023 20:08
Martin Trojka se ptá:
Dobrý den,
mám dotaz. Pokazil se mi CD přehrávač Rotel CD 11 a zůstal mi zesilovač Rotel A11. Chci k němu dokoupit nějaký CD přehrávač. Bude k tomu adekvátní Marantz 6007? Zhorší se zvuk oproti Rotelu? Díky, s pozdravem Martin Trojka
1.
25. 1. 2023 11:11
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... nejlepším řešením by byl samozřejmě firemní model ROTEL CD11 Tribute, ale pokud Vám více vyhovuje MARANTZ CD6007, můžete samozřejmě volit i ten - není důvodu se obávat, že by zvuk Marantze byl nějak horší než Rotelu. 

Jen doplním, že máme i program Bonusů ZDARMA : k CD dáváme optický digitální kabel zdarma + 500,-Kč na další nákup + možnost splátek (0,-Kč hned / 0% úrok) + samozřejmě dopravu zdarma.


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

5.
20. 1. 2023 14:39
Peter se ptá:
Dobrý den, prosím o doporučení nějakého zesilovače, receiveru? Poslouchal bych v 2.0 nebo 2.1, rád bych využíval tuner, aby si to rozumělo s mobilem, spotify, youtube a utáhlo to sloupové repro popřídadě sobwoofer, možnost připojit gramofon výhodou. Cenově bych se rád vlezl do 10 000 - 12 000kč.
Děkuji a přeju hezký den, P.
1.
25. 1. 2023 13:29
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... takže nehledáte zesilovač, ale receiver - to kvůli tunerové části. Také nehledáte klasický model, ale model s WiFi - pro využití síťových funkcí (Spotify, Tidal, Deezer, internetová rádia, ovládání apkou v mobilu apod). S připojením sloupových repro, nebo subwooferu problém nebude a ani s připojením gramofonu - ten lze připojit vždy. Co je však problém je cena 10-12tis. Síťové stereo receivery se pohybují v cenách 18tis a výše, což významně překračuje Váš rozpočet. S ohledem na cenu bych proto jako alternativu doporučil klasický stereo receiver ONKYO TX-8220 + externí WiFi streamer AUDIO PRO Link 1, čímž získáte vše co požadujete a s cenou se dostanete lehce přes 13tis, což už není takový děs. 
Nebo můžete jít ještě níže a zvolit receiver YAMAHA R-S202 DAB + opět stejný externí WiFi streamer. Receiveru chybí LFE výstup pro subwoofer, ale má klasický linkový výstup, takže subwoofer připojíte a také nemá phono vstup, takže byste buď musel volit gramofon s vestavěným phono předzesilovačem, nebo dokoupit externí phono předzesilovač (od 1200,-). S cenou se pak dostanete na necelých 10tis. 


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

6.
19. 1. 2023 19:42
Roman Červený se ptá:
Dobrý den, pořídil jsem si sluchátka T+A Solitaire T a musím říci, že hrají opravdu krásně. Nicméně bych je chtěl využít i jako pasivní a proto hledám převodník. Nemohu se rozhodnout mezi těmito dvěma : RME ADI-2 DAC FS V2 a Cambridge Audio DacMagic 200M. Cambridge podporuje MQA kdežto RME ne. Nicméně RMA je podle všeho ( i podle cenové kategorie ) lepší. Je do budoucna lepší pořídit RMA ? Je možné že RMA zahraje lépe než Cambridge i když MQA nepodporuje ? Díky
1.
27. 1. 2023 08:53
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... CAMBRIDGE AUDIO DacMagic 200M má ocenění nejlepší D/A převodník Evropy pro rok 2022, zvládá signál s rozlišením až 32-bitů (RME 24-bitů) a je konstrukčně minimálně o 3 roky novější. A je o 10tis levnější.
RME je primárně zaměřen na studiovou přesnost a konkrétnost a díky lehce složité možnosti ovládání a nastavování mu chybí uživatelská přívětivost ve stylu „plug&play“ a jak jste už zmínil, chybí mu MQA.
Osobně bych doporučil DacMagic 200M, ale pokud máte pocit, že Vaše ucho vyžaduje studiový High-End se vším co to obnáší, tak volte RME. 


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

7.
18. 1. 2023 08:49
René se ptá:
Ahoj lidi, rád si užívám muziku na PC (youtube, FLAC soubory atd.). Mám studiová sluchátka Beyerdynamic DT-990 Pro 250 Ohm a možná budu kupovat lepší. Už delší dobu používám Creative Sound BlasterX G5, ale nepřijde mi to úplně ono. Tak se chci zeptat jestli má cenu kupovat jinou externí zvukovou kartu, nebo zesilovač k PC? Jestli dokážu ze sluchátek vymačkat ješzě víc co se týče kvality zvuku, nevím jestli mám dobrý zesilovač. Zde je popřípadě moje PC sestava https://pastebin.com/AQk4DDCz. Předem díky za odpovědi.
1.
18. 1. 2023 11:07
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... D/A převodník CREATIVE Sound BlasterX G5 pracuje v klasické úrovni 24bitový/192kHz, takže pokud byste přešel na nějaký opravdu dobrý Hi-Fi D/A převodník, určitě tím získáte na kvalitě.
Například špičkový na Hi-Fi D/A převodník CAMBRIDGE AUDIO DacMagic 200M s certifikací pro Hi-Res Audio zvládá digitální zvukové soubory až do 32bit/768kHz, tedy 4x lépe než CREATIVE Sound BlasterX G5. Navíc má DacMagic vestavěný i špičkový sluchátkový zesilovač, který by jen sám o sobě stál 8-10tis. Jeho doporučená impedance sluchátek je 10-600 Ohmů což stačí pro jaké-koli sluchátka. Do 32 ohm dodá 300 mW, do 150 ohm 65 mW, oboje jsou v dané třídě vynikající hodnoty.
Poslechu na sluchátkách DacMagic přidá údernost a razanci, bas je živější, ale také tvrdší, pro sluchátkový poslech nicméně ten kurážný tón vůbec není od věci. Celkově je sluchátkový projev řízenější, jasnější a průbojnější, než při akustickém poslechu přes reprosoustavy, přesto se ale nemusíte bát nějaké limitující nepříjemnosti. Také obejmu a hlavně těla je při sluchátkovém poslechu o něco víc, což zapadne do nahrávky úplně optimálně, aniž by to přes někdy lehce živější tón znamenalo nějaké vypíchnutí nebo techničnost. Sluchátkový poslech díky mírně výraznějšímu zvukovému charakteru výstupu působí o něco zřetelnější a jasnější než při klasickém výstupu na bedny. Není to zvuk s holografickou transparentností a technicistním zařezáváním kontur, stále se ale drží té ostrovní (anglické) tradice hebkého, kultivovaného, uvolněně nenásilného přednesu s artikulací, která Vám dá dobře nahlédnout do nahrávky. Bez zbytečných okázalostí či okolků lze směle říci, že hudba „prostě hraje“ – neúnavně, jemněji, dostatečně dynamicky, zřetelně a hlavně příjemně a s vysokou mírou detailů. 


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

8.
16. 1. 2023 15:02
Tomáš Ivanovič se ptá:
Dobrý den potřebuji poradit mám Yamaha 803D a Indiana line tesi 561pokoj 17 M2 místnost hodně tlumena akusticky podle mě perfektní . Otevřená do kuchyně a chodby reproduktory mám asi 10cm od zadní stěny a funguje to perfektně ale reproduktory posouvám kvůli stereo poslechu dál právě do vchodu kuchyně a chodby takže za nimi není zeď a zní to pořád stejně samozřejmě mám lepší stereo podle tohoto jak mají být reproduktory daleko .abyste mě správně pochopil ale nejsem spokojený hlavně ve výškách a detailech ani stereo není tak dobré je to trochu rozmazané potřebuji jiné bedny aspoň myslím zaujal mě příspěvek citují Yamaha potřebuje pořádné bedny acoustic energy AE 500 to mě zaujalo ale nemám místo na subwoofer tak automaticky přemýšlím nad EA 509 bude to spolu dobře hrát ? Později bych pořídil lepší zesilovač.Poteřebuji vědět jak moc si polepším nebo třeba pohořím chtěl bych vědět jak znění EA 509 ve srovnání s Indiana 561 prosím o radu a o porovnání těchto beden do detailu jestli to jde moc děkuji
1.
17. 1. 2023 13:40
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... detailně srovnávat bedny za 16tis s bednama za 70tis nelze, to je jako kdybyste srovnával Felicii s Mercedesem - obě auta jezdí, svítí a troubí, dokonce i stěrače jim stírají a obě auta Vás dovezou do cíle. Otázkou jen je jak spolehlivě, jak komfortně a jaký z toho budete mít pocit. A podobné je to i u těch beden - ano ACOUSTIC ENERGY AE509 jsou lepší než INDIANA LINE Tesi 561. A v čem? No ve všem :-) Otázkou jen je, jestli je to pro Vás poslechově opodstatněné a jak dalece budete kvalitativní rozdíl vnímat.
Už regálovky ACOUSTIC ENERGY AE500 hrají fantasticky a to vč.basů, sloupy AE509 jsou ještě o stupeň lepší. Konkrétně výšky přináší do cinkotu nejvyšších frekvencí úžasnou energii, ale i výrazný objem, ačkoliv bez pocitu takové té nepřiměřené dominance. Výškový reproduktor dokáže každý kovový tón průbojně protlačit do prostoru s překvapivě vysokým rozlišením a výtečnou přesností a rychlostí. Rozhodně je pak nutné ocenit brilantní živost a svižnost výškové sekce.
Na hlubokém basu je cítit, že AE509 se umí zhluboka nadechnout, že umí nabídnout dost basové energie, v příjemně bohatém, vzdušném stylu, s pocitem celkového zakulacení a nenuceného uvolnění. Není to takový ten decentně audiofilský, menší, sušší a soustředěný bas, ale snaží se spíše pustit do odvážné hloubky, podtrhnout bohatost temných oktáv a velkým basem zaplnit místnost.
Ve středním pásmu hrají svižně, lehce a otevřeně - středy tedy znějí s lehkostí a přitom ale nezapomínají na šťavnatost, na tělo a váhu. Lidský hlas je krom odpovídající čistoty také velmi příjemně klidný a vlastně spíše jemnější, kultivovaný a prostý ostrostí na sykavkách nebo tvrdosti ve vyšší části spektra. Srozumitelnost řečového pásma je pak ukázkově dobrá, nekomplikovaná.
Sloupy AE509 jsou důstojným vrcholem firemní nabídky - v poměrně kompaktním těle snadno zaplní střední i velké místnosti, navíc díky D´Appolito provedení nevyžadují tak pečlivé zvažování akustiky poslechového prostoru. V kombinaci se snadnou rozehratelností a uhlíkovými membránami, které pevně, přesně a přitom velmi lehce zvládají i komplexní hudební materiál fungují napříč hudebními žánry, bez vulgarity a přesto výrazně, bez přehánění, ale přesto pěkně energicky a šťavnatě. AE509 jsou prostě výtečné reprosoustavy, s kterými není těžké poslouchat cokoli a patří k opravdu excelujícím řešením ve své cenové kategorii. 

Jen doplním, že máme i program Bonusů ZDARMA : k repro dáváme reprokabely zdarma + 500,-Kč na další nákup + možnost splátek (0,-Kč hned / 0% úrok) + samozřejmě dopravu zdarma.


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

9.
8. 1. 2023 19:50
Miroslav Hanák se ptá:
Mám bezdrátová sluchátka SONY a vadí mi na nich zabudovaný kompresor. Omezuje to dynamiku skladby, vyrovnává hlasitější místa nahrávky. Pro moje potřeby jsou nevyhovující, protože zkreslují dynamiku skladby. Existují nějaká bezdrátová sluchátka, která kompresor nemají?
Děkuji
1.
27. 1. 2023 09:01
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... Váš dotaz jsem konzultoval s techniky od Sennheiseru a výsledek je takový, každá bezdrátová sluchátka (rádiová i Bluetooth) skutečně mají větší či menší míru komprese. Pokud tedy skutečně hledáte nekompromisní kvalitu, tak není nad kabel - budete muset zvážit kvalitní kabelová sluchátka. Jiné řešení není. 


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

10.
3. 1. 2023 13:50
Martin se ptá:
Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu. Mám doma v malé pracovně reciever TX-NR609 a přemýšlím o pořízení "lepších" pasivních reprobeden. Kamarád mi poradil Magnaty Supreme 202. Vypadají velmi dobře, ale ještě jsem našel designově pěkné Klipsch R-40M. Otázka tedy zní, jestli Magnaty nebo Klipsch (nebo něco jiného v podobné cenové relaci)? Nejsem velký znalec hifi, a za případnou pomoc ve výběru moc děkuji. Přeji příjemný den. Martin :)
1.
4. 1. 2023 11:57
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... obecné pravidlo pro párování zesilovače a repro říká, že by repro měly být v 1-2 násobku ceny zesilovače aby tak byl plně využit hudební potenciál jak beden, tak i zesilovače. Pokud si k 15tis zesilovači (receiveru) pořídíte základní repro v ceně 5 nebo 7tis, tak tím degradujete zvukové možnosti Vašeho receiveru více jak o 50% dolů a jeho možnosti tak zůstanou z poloviny nevyužity.
Ano, repro MAGNAT Supreme 202 i Klipsch R-40M můžete po technické stránce použít. Ovšem pozor - aby bedny dobře basovaly měly by jí na basech pod 45Hz. MAGNAT Supreme 202 ten je v pohodě, ten si sáhne až na 34Hz, ale Klipsch ne - ten se dostane pouze na 71Hz, takže zde žádné basy nečekejte. Lépe je na tom model KLIPSCH Reference R-51M - stený design i cena, ale na basech jde níže na 62Hz, což sice pořád není nic moc, ale je to lepší, než předchozí model. Pokud byste ale volil špičkový model KLIPSCH Reference Premiere RP-600M tak zde by už byly basy OK (45Hz).
Doporučuji ale zvážit repro MAGNAT Signature 503, které mají certifikaci Hi-Res Audio a na basech jsou na 32Hz, nebo třeba HECO Aurora 300 (taky 32Hz), případně levnější HECO Aurora 200 (38Hz). 

Jen doplním, že máme i program Bonusů ZDARMA : k repro dáváme reprokabely zdarma + 500,-Kč na další nákup + možnost splátek (0,-Kč hned / 0% úrok) + samozřejmě dopravu zdarma.


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

11.
2. 1. 2023 22:33
Ruda se ptá:
Dobry den, rad bych si poridil prostorove a cenove nenarocnou stereo sestavu na prevazne hard&heavy a prilezitostne vaznou hudbu. Predstavuju si spis mensi regalovky a bud zesilovac s DAC (streamovat bych pres optiku pripojenou apple tv), pripadne all in one s cd a podporou airplay 2. Cenovy strop 30.000. Co byste doporucil? Diky
1.
4. 1. 2023 14:22
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... měl bych pro Vás vcelku ideální řešení - vynikající aktivní regálové repro Audio Pro A28 (14990,-) doplněné o aktivní subwoofer Audio Pro SW-10 (10990,-). Aktivní repro mají vestavěný vlastní 150W Hi-Fi zesilovač, HDMI připojení pro TV, optický vstup pro další zařízení a nechybí ani WiFi, Bluetooth, AirPlay 2 a Google Cast. Celý systém se ovládá vlastním dálkovým ovladačem, nebo komfortní apkou v mobilu. Připojený 200W subwoofer osazený jedním aktivním a dvěma pasivními zářiči zajistí dynamický a mohutný bas i pro nejtvrdší death metal :-) protože nic nezahraje basy tak dobře, jako aktivní subwoofer. A když jej vypnete, získáte čistou reprodukci regálových repro i pro nejnáročnější akustickou hudbu. Jedno zařízení a nahradí Vám vše - repro, zesilovač a streamer. Jak říkám - ideální řešení :-)
Nicméně jsou zde i další tradičnější řešení s podporou AirPlay 2 - ARCAM Solo Uno + repro MAGNAT Signature 503, nebo MARANTZ Melody X + repro ELIPSON Prestige Facet 6B, nebo třeba DENON RCD-N11 CEOL + repro KLIPSCH Reference Premiere RP-600M

Jen doplním, že máme i program Bonusů ZDARMA : k repro dáváme reprokabely zdarma + 500,-Kč na další nákup + možnost splátek (0,-Kč hned / 0% úrok) + samozřejmě dopravu zdarma.


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

12.
31. 12. 2022 22:16
Jann se ptá:
Používám CXA61 + AE300. Vyplatí se tuto sestavu doplnit o subwoofer? Prosím o doporučení vhodného pro místnost 12m2, případně pro větší místnost 24m2.
1.
27. 1. 2023 09:22
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... ano, kombinace kvalitního subwooferu a regálových repro Vám dá o dost lepší zvuk, než jaké-koli cenově srovnatelné sloupové repro, protože nic nezahraje bas tak dobře, jako aktivní subwoofer. Sám tuto kombinaci používám a mohu ji vřele doporučit. Díky aktivnímu basu máte totiž možnost bas nejen regulovat, ale i ladit či vypnout/zapnout podle druhu hudby, kterou zrovna posloucháte. Také ve filmu získáte najednou údernost a dynamiku jsou jste doposud neslyšel. A navíc i při tichém nočním poslechu budete mít stále krásný a plný bas.
K posouzení bych navrhnul pár vhodných kousků: ACOUSTIC ENERGY AE108, SVS SB-1000 Pro, MAGNAT Signature Sub 530 A nebo třeba KLIPSCH SPL-100. Model AE108 nabízí firemní sladěnost, SVS je nejlepší subwoofer Evropy pro rok 2022, Magnat má skvělou vyváženost mezi stereem a filmem a Klipsch nabízí výkon až 450W. Všechny jsou vynikající a všechny jsou vhodné - vybírat tak můžete podle ceny, designu či osobních preferencí = vždy získáte špičkový kousek :-) 

Jen doplním, že máme i program Bonusů ZDARMA : k subwooferu dáváme SW kabel zdarma + 500,-Kč na další nákup + možnost splátek (0,-Kč hned / 0% úrok) + samozřejmě dopravu zdarma.


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

13.
29. 12. 2022 22:01
Miro se ptá:
Zdravím. Mám zostavu 5.1.4

Je lepšie mať sw v predu vedľa predného reproduktora alebo vzadu pri sedacej súprave.


Marantz SR7011

Klipsch RP6000F
Klipsch RP404C
Klipsch RP500M
Klipsch R40SA
Klipsch CS16II
Subwoofer SVS SB1000Pro

Ďakujem
1.
2. 1. 2023 10:20
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... obecně platí, že pro stereo aplikace jsou vhodnější subwoofery s čelním vyzařováním a ty se umisťují dopředu na linii předních beden a pro kino jsou vhodnější subwoofery se spodním vyzařováním, jejichž umístění je volnější a mohou být tedy klidně i vzadu. Osobně bych pro model SVS PB-1000 Pro doporučil umístění v předu. V naší Hi-Fi poradně však máme na téma nastavení a umístění subwooferu tři tematické články - jukněte, třeba Vám pomohou


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

14.
29. 12. 2022 09:35
PepeB se ptá:
Dobrý den,

plánujete zařadit do nabídky AV receiver Onkyo TX-RZ50?
Jedná se o novinku.

Děkuji.
JB
1.
2. 1. 2023 10:30
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... ano samozřejmě. Nové modely Onkyo TX-RZ50 a TX-RZ7100 zatím ale nejsou v EU skladem a měly by být snad na přelomu ledna/února - ovšem kdy přesně a v jakém množství zatím nikdo neví. Takže čekáme ...

15.
26. 12. 2022 14:10
Martin Schmiedhamer se ptá:
Dobrý den! Mám cd transport Cambridge Audio CXC. Bydlím v obytném domě. Při přehrávání jsem začal pozorovat zcela nepravidelně- 1-2x do hodiny krátký cca půl- čtvrtsekundový pokles signálu bez zjevné příčiny. V kabelech problém není. To samé ktatičké poklesnutí se stane při rozsvícení lampy nebo zapnutí indukce. Stává se tak ale i, když nic nezapínám.Při hraní že streameru nebo tv se toto vůbec neděje. Je problém přímo v CXC nebo dochází k nějakým výkyvům napětí na které je cd transport citlivý? Potřebuji nějaký stabilizator napětí, filtraci,kvalitní přepěťovou ochranu nebo něco podobného, co by toto eliminovalo? Přístroje mám zapojené v obyčejné přepěťové ochraně ze supermarketu, síťové kabely stíněné. Dekuji
1.
2. 1. 2023 10:47
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... je možné, že problém způsobuje právě ona obyčejná přepěťová ochrana ze supermarketu. Zkuste CXC přepojit přímo do zásuvky ve zdi a obejít tak onu přepěťovku a vyzkoušejte provoz. Pokud bude vše OK, doporučil bych pořízení kvalitní přepěťové ochrany, která ochrání Vaše Hi-Fi od přepětí a zásahem blesku a nebude způsobovat ony výpadky. Pokud však toto přepojení nezabere, tak bude nutno hledat který přístroj ono rušení sítě způsobuje a vyřadit jej z okruhu, což ale může být komplikované. Problém by mohl vyřešit i nějaký odpovídající UPS systém, který by suploval i funkci kapacitoru.

16.
21. 12. 2022 19:52
Roman Červený se ptá:
Dobrý den, koupil jsem si starší sluchátka AKG 700NC a jsem spokojený. Hrají krásně.

Jen teď nerozumím tomuto:

Chtěl bych streamovat z tidalu v kvalitě HI-FI a teď nerozumím tomu jestli bude kvalita přehrávání vyšší úrovni než třeba z YouTube. Když tyto sluchátka nepodporují kodeky, které jsou prezentované v TIDALU ( FLAC atd.) A sluchátka podporují pouze SBC. Zkrátka nerozumím jak to celé funguje ( kodeky streamovací služby, kodeky v mobilním telefonu kodeky, ve sluchátkách ), aby mělo smysl si tidal platit.

Doufám, že jsem to dobře napsal a chápete čemu nerozumím.

Ještě to napíšu takhle.
Aby vše dobře fungovalo musí to být třeba takto ?
Mobil - streamovací služba - sluchátka vše by mělo mít podporu FLAC ( APTX HD atd. ) a funguje to jak má. Nebo stačí aby třeba mobil FLAC nepodporoval, všechno je tím pádem špatně a nemá smysl řešit tidal nebo jinou službu.

Díky moc za odpověď.
S pozdravem Roman Červený
1.
2. 1. 2023 11:14
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... osobně bych to viděl asi tak - u Bluetooth sluchátek, která nepodporují aptX HD bych Tidal neřešil a šel v pohodě to Spotify. Zvukové kodeky (flac, wav apod) jsou rozhodující pro streamer, tedy ve Vašem případě asi pro mobil.
Co se týče SBC - tedy Bluetooth SBC (sub-band codec) - jde o základní kodek, který je uznávaný jako nejnižší možný level pro přenos zvuku přes Bluetooth. Snaží se na to jít “silou”, což není úplně dobře. Účelem je totiž dostat z jednoho zařízení do druhého co největší množství signálu, nicméně za cenu pomalejší rychlosti. Ta se pohybuje variabilně od 192 do 320 kbps, což není úplně málo, nicméně v kombinaci se ztrátami dat při přenosu, citlivostí na rušení a dlouhou latencí jde o nejslabší možnost. Jako základ to určitě stačí, ale opravdu náročné ucho bude chtít víc.
Pokud to ale myslíte s Hi-Fi poslechem vážně, doporučil bych buď Bluetooth sluchátka s podporou aptX HD nebo kabelová sluchátka s kvalitním, třeba i přenosným D/A převodníkem abyste mohl svůj poslech realizovat i na cestách.
Rozhodnete-li se tedy vybírat mezi pokročilejšími Bluetooth sluchátky nezapomeňte na důležitou věc – vysílací i přijímací přístroj musejí disponovat stejným kodekem a nejlépe stejnými maximálními hodnotami. Koupit si tedy prémiová sluchátka kvůli jejich LDAC kodeku k lepšímu zážitku nepovede, pokud máte levnější telefon, který LDAC nedisponuje, případně jen v základní verzi. Jestli je pro vás kvalita zvuku přenášeného přes Bluetooth důležitá, je dobré na ni myslet hned při výběru vhodného zařízení. 


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

17.
19. 12. 2022 01:07
Tomáš M. se ptá:
Zdravím, mám avr onkio tx nr 696 a set jamo s809hcs. S s8atm atmos som nebol spokojný tak chcem repro atmos do stropu mohli by ste mi poradiť aké mám kúpiť? A ci sa dajú použiť aj od inej značky ďakujem.
1.
22. 12. 2022 15:25
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... ano, pro ozvučení Dolby Atmos můžete použít i repro jiné značky - doporučil bych Q Acoustics QI 65S (5990,- za pár) nebo MAGNAT Interior IC-82 In-celing (5990,- za pár), obojí skladem.

Q Acoustics QI 65S
Stropní vestavné reprosoustavy Q Acoustics model QI-65S mají 2-pásmovou konstrukci osazenou basovým měničem 165mm, výšky 19mm, krycí mřížka je čtvercová o rozměru 232x232mm, montážní otvor 203mm, montážní hloubka 79mm. Celkový design s nízkým profilem doplňuje hliníková mřížka odolná proti korozi, která má jednoduché magneticky navádění vůči reproduktoru. Příjemným prvkem Q Acoustics je možnost volby krycí mřížky, přičemž reproduktor zůstává kulatý. Mřížku je možno zvolit mezi kulatým a čtvercovým provedením. Mřížky je možné přestříkat a tím přizpůsobit barvu repro barvě stropu, interiéru apod.

MAGNAT Interior IC-82 In-celing
Magnat IC-82 je stropní kulatý reproduktor ze série Interior. Jedná se o 2-pásmovou soustavu osazenou 20 cm středobasovým reproduktorem ve kterém jsou vsazeny dva výškové měniče o průměru 19 mm. Díky tomuto osazení je zvukový projev vícesměrový a je dosaženo lepšího prostorového zvukového podání. K připojení jsou použité kvalitní zlacené reproterminály, nastavovací prvky výhybky jsou umístněné na zadní straně vedle terminálu. Barevné provedení bílé s možností individuální barevné úpravy. Celkový průměr reproduktoru je 272 mm, díra pro osazení má průměr 238 mm, instalační hloubka je min. 100 mm. 


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

18.
18. 12. 2022 09:47
Ladislav se ptá:
Dobrý den, zakoupil jse u Vás repro Dinavoice DF6. Chtěl bych radu: Jaký je rozdíl mezi zesilovačem Yamaha A-S 501 a 701 ? Děkuji Kancnýř!
1.
22. 12. 2022 15:36
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... vyšší model A-S701 má audiofilskou funkci Pure direct a CD direct, kdežto nižší model A-S501 disponuje pouze funkci Pure direct. Funkce CD Direct Amplification Vám umožní si plně vychutnat i poslech obyčejných kompaktních disků - jde totiž o funkci, která umožňuje přímé připojení CD přehrávače, což maximalizuje odstup signálu a šumu pro CD zdroj. I během přehrávání kompaktních disků se tak dočkáte jedinečného zvukového podání bez jakéhokoliv zbytečného zkreslení. Vyšší model A-S701 má také lepší chassi - hlinikový přední panel i tlačítka a zlacené konektory. Oba modely jsou aktuálně skladem (14900,- a 21900,-).
Jako alternativu bych doporučil ke zvážení špičkový zesilovač CAMBRIDGE AUDIO CXA81


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

19.
16. 12. 2022 13:47
Denisa se ptá:
Dobrý den,

máme doma mikro hifi soustavu Panasonic SA-PM200, vč. dvou reproduktorů. Nyní jsme si zakoupili gramofon Audio-Technica AT-LP60XUSBGM. Poradili byste nám prosím, zda by bylo možné gramofon zapojit k reproduktorům od hifi věže? Existuje nějaká rozdvojka nebo něco podobného? Nebo musíme koupit nové reproduktory separátní pro gramofon.
Předem moc děkuji za odpověď!
Denisa
1.
22. 12. 2022 15:50
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... Váš systém Panasonic SA-PM200 nemá bohužel žádný vstup kam se dal gramofon připojit, takže jej nelze použít.
Máte dvě možnosti jak se ke zvuku gramofonu dostat :

  1. koupit nový systém, který bude mít odpovídající vstup - například levný systém DUAL DAB-MS170
  2. koupit aktivní Hi-Fi repro - to jsou takové repro, které mají vestavěný svůj vlastní zesilovač a tudíž již nepotřebujete žádný další systém. K takovýmto repro pak připojíte gramofon, TV, jsou dokonce vybavené i bezdrátovým propojením bluetooth a některé dokonce i WiFi. Samozřejmě mají i svůj vlastní dálkový ovladač. Přes takovéto repro budete moci přehrávat zvuk gramofonu, TV přes HDMI a z mobilu/tabletu budete moci přehrávat jaké-koli audio vč.internetových rádií, Spotify apod a starou věžičku můžete dát do důchodu :-) Podle mě, pro Vás ideální řešení. Ke zvážení bych doporučil repro MAGNAT Monitor Reference 2A

Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

20.
15. 12. 2022 05:04
Jindřich Franc se ptá:
Dobrý den, prosím o tip stereosestavy k poslechu převážně bluesové hudby . Úroveň poslechu tak do 2x25W, repro regálové, ideálně s předním basreflexem. Upřednostňuji “plnost” přednesu, výraznější bas. Signál by šel z PC přes převodník Cambridge dacmagic 200, kterým “vylepšuji” svou starou Yamahu rx 497 , která takto zní velmi dobře ve spojení s JBL es100 biwiring. Stereosestavy potřebuji dvě.
1.
2. 1. 2023 11:42
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... pokud jako zdroj využíváte PC s externím D/A převodníkem, tak Vám plně dostačuje kvalitní analogový zesilovač a k němu sladěné bedny - doporučil bych zesilovač CAMBRIDGE AUDIO AXA35 + repro CAMBRIDGE AUDIO SX60 + reprokabely DYNAVOX Perfect Sound 2.
Pokud byste chtěl jít s kvalitou výše, pak by tu byla sestava zesilovače MAGNAT MA 700 + Italské repro INDIANA LINE Diva 262 + reprokabely DYNAVOX LS1


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

Pokud vyplníte svůj email, pošleme Vám info, že byl Váš dotaz již zodpovězen.

Podáním dotazu souhlasíte se zařazením pro odběr našeho newsletteru. Odhlásit se můžete v kterém-koli newsletteru.

== iNFO ==


Doprava zdarma

Váš košík

Košík je prázdný

Napište nám

... nebo na email: hifiporadna (zavináč) hifiporadna.cz

Novinky v Hi-Fi marketu

  •  Sledujte Novinky, Zprávy & Tipy na našem Facebooku!

Sledujte naše Novinky na Facebooku

Newsletter - odběr novinek

Doprava na Slovensko