Hi-Fi poradna

Položit otázku


1.
10. 9. 2022 11:39
Stan se ptá:
Dobrý den,
Vybírám už nějaký ten pátek repro k pc,ale nechci už obyč 2.1 systém ...
Repro jak pro běžný poslech tak i na mixování taneční hudby .
Nepotřebuji vzhledem k velikosti místnosti vysoký výkon .
Cena tak +- 8000kč.
Děkuji.
1.
12. 9. 2022 14:58
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... jednoznačným tipem jsou vynikající aktivní Hi-Fi repro MAGNAT Monitor Active 2000 nebo vyšší model Monitor Reference 2A doplněný i o HDMI konektor. Oba modely jsou 2-pásmové, s analogovým i digitálním vstupem a Bluetooth a srovnatelným výkonem. Rozdíl je v Bluetooth, který je u vyššího modelu ve verzi 5.0 a HDMI ARC/CEC. Kvalita zvuku je u obou modelů výtečná a to jak v dynamických pasážích, tak i v decentním detailním přednesu. V dané ceně to jsou modely s nejlepším poměrem výkon/cena. 


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

2.
7. 9. 2022 11:22
Tomáš se ptá:
Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Aktuálně využívám následující sestavu:
AV receiver: Denon AVR-X2700H.
Repro: MAGNAT Monitor Supreme 1002 set.
Subwoofer: MAGNAT ALPHA RS 12.
Místnost cca 4x5m, využití převážně na filmy/hry.
Nyní řeším otázku čím bych tuto sestavu mohl vylepšit/zdokonalit. Doporučíte mi prosím, kterou část odměnit nebo co dokoupit, aby byl zážitek z poslechu dokonalejší? Receiver a subwoofer bych zřejmě ponechal.. Takže by se zřejmě jednalo o obměnu reproduktorů, případně dokoupení dalších. Prosím o Váš názor, jakožto odborníka :)
Děkuji za odpověď.
1.
12. 9. 2022 14:44
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... jednoznačným tipem na vhodný upgrade je obměna předních sloupových repro, případně i centru a doplnění o přídavné repro Dolby Atmos.
Vaše stávající repro jsou kvalitativně hodně poddimenzované možnostem Vašeho AV receiveru, který tak zůstává z poloviny nevyužitý. Jako vhodné přední repro bych doporučil MAGNAT Signature 505 (nebo ještě lepší Signature 507). Jako ideální centr se pak jednoznačně jeví MAGNAT Signature Center 53 a přídavné repro Dolby Atmos MAGNAT ATM 202. Tímto osazením tak plně využijete zvukového potenciálu Vašeho AVR. Pokud máte tu možnost, použijte původní sloupy Monitor Supreme 1002 jako zadní efektové repro, čímž se Vám plně otevře celý prostor a zvláště hry tak získají výrazně vyšší efekt. 


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

3.
5. 9. 2022 11:15
Pavol Ďuriš se ptá:
Dobrý deň,
Poprosil by som o radu. Chcem mať v obyvačke nejaky receiver. Z tohoto receiveru by som chcel mať napojené 2xrepro v obyvačke a taktiež 2x repro na krytej terase. Požiadavka je aby som si mohol na terase pustit nezavisle tie 2 reproduktory - a nehrali mi v obyvacke a naopak..Taktiez aby sa tam dala pripojit nejaka sietova sluzba (napr. SPOTIFY) a aby sa to dalo ovladat cez mobil. Vedel by niekto prosim poradit, co vybrat?
Dakujem.
1.
12. 9. 2022 14:11
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... Vašemu zadání vyhovuje 9-kanálový AV receiver. Ten umožnuje ozvučení hlavní místnosti vícekanálovým způsobem (5.1) s možností připojení dvou nezávislých zón. V hlavní místnosti tak můžete hrát klasické stereo, stejně jako 5.1 domácí kino. Pokud na hlavní repro připojíte jednoduchý přepínač repro, budete moci mít dva páry hlavních repro, které můžete provozovat samostatně (jeden nebo druhý) ale i společně, avšak vždy se stejným zvukem. Díky možnosti ozvučení 2 a 3 zóny můžete snadno připojit další dvoje klasické repro, které lze provozovat zcela nezávisle. Tzn.že např.zóna 2 bude vypnutá, v zóně 3 budete hrát Spotify a v hlavní místnosti budete sledovat film, nebo hrát hry a to klidně stereo nebo 5.1. Vše lze ovládat nezávisle dálkovým ovladačem nebo apkou v mobilu a přes WiFi můžete streamovat jaké-koli audio. Takovým receiverem je např. PIONEER VSX-LX504 Premium.
Pokud nevyžadujete zapojení domácího kina, můžete volit i klasický stereo síťový receiver - např. PIONEER SX-N30AE či třeba lepší ONKYO TX-8270. Tyto receivery umožňují připojení dvou párů reprosoustav. Na první připojíte hlavní repro a druhý zapojíte přepínač ART SOUND Switch SVC4.2, ke kterému můžete připojit až 4 páry dalších beden. Ty pak můžete provozovat samostatně nebo společně s tím, že lze pro každé repro nastavit i různou úroveň hlasitosti. Přepínání však probíhá ručně (nelze dálkově) a do všech repro lze pustit pouze stejný zvuk. 


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

4.
2. 9. 2022 11:16
Jan Šmíd se ptá:
Dobrý den, omlouvám se za amatérský dotaz, ale potřeboval bych poradit se ohledně zesilovače a reprobeden. Zvažuji zakoupení zesilovače, na kterém jsou 2 možnosti nastavení impedance - 4 Ohmy (podle manuálu - "pokud je impedance 4 Ohmy a vyšší, ale méně než 6 Ohmů) nebo 6 Ohmů (pro rozpětí 6 - 16 Ohmů). Chtěl bych připojit 2 sloupové reproduktory (8 Ohm), 1 centrální (4 - 8 Ohm) a 2 surroundové (4 - 8 Ohm). Pokud bych na zesilovači zvolil variantu 4 Ohmy, bude to tak v pořádku? Moc děkuji za radu!
1.
12. 9. 2022 16:02
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... trochu Vás uvedu v obraz.
To co zde popisujete jde v pohodě realizovat. Avšak Vy nehledáte zesilovač, ale AV receiver, tedy zesilovač s integrovaným tunerem = receiver a s vestavěnými dekodéry Dolby Digital/DTS pro domácí kino = to Vám umožní připojit přední repro + centr + surroundy, případně i aktivní subwoofer. A pokud jde o ohmovou zátěž - ta se dnes již u AV receiverů přizpůsobuje automaticky ohmové zátěži reprosoustav - ve Vašem případě by se tedy AV receiver přepnul do 8 ohmové zátěže a to proto, že Vaše sloupy podporují pouze 8 ohmové zatížení. Pravidlo párování beden a zesilovače/receiveru říká, že ohmová zátěž beden nesmí být nižší než je ohmová zátěž zesilovače/receiveru. Vy tedy můžete volit jaký-koli AV receiver podle Vaši nároků na cenu, výbavu a zvukovou kvalitu. Doporučil bych například PIONEER VSX-934, který má skvělou výbavu i zvuk. 


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

5.
31. 8. 2022 18:04
Václav Pech se ptá:
dobrý den měl bych dotaz ohledně zesilovače ...pořídil jsem si bedny kde ne ní uvedeno výkon ve wat. ELAC UNI-FIBY MODEL FS U5 a potřeboval bych poradit jaký a kolika wat bych potřeboval ...nejedná se mi o kino a tak jen jako stereo ...Moc děkuji za radu ...s pozdravem pech
1.
1. 9. 2022 15:41
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... model "ELAC UNI-FIBY MODEL FS U5" nevím, ale model "ELAC Uni-Fi FS U5" má doporučený výkon zesilovače 40-140W s impedancí 4 ohmy a na můj vkus hodně nízkou citlivost - pouhých 85dB, což bude vyžadovat zesilovač se stabilním zdrojem.
Bedny mají zvuk spíše hebký, než super monitorově zaostřený, což ale vlastně v každodenním soužití není až tak na překážku - naopak, pokud se chcete potěšit hezkou hudbou, pokud se nechcete zase tak moc starat jak jsou reprosoustavy umístěny a co do nich pouštíte, jsou Uni-Fi U5 férově univerzální. Avšak POZOR - není úplně jednoduché je do takového stavu dostat, kombinace s některou elektronikou jim prostě a jednoduše nesedne, takže budete muset dobře vybírat - a teprve až vyberete něco co jim padne, budou vřelými, nenápadnými a decentními společníky se schopností příjemně, barevně a klidně hladit hudbou.
Jako ideální zesilovač bych proto viděl CAMBRIDGE AUDIO CXA61


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

6.
30. 8. 2022 14:11
Regina se ptá:
Dobrý den ,
asi před 3 roky jsme zakoupili tento výrobek Magnat Shadow Sub 300A.
Přestala svítit zelená diodka a nedaří se mi ho nainstalovat k zesilovači, pořád se po testu maže z nastavení. Když na něj ze spoda sáhnu, reaguje tak nějak mírně… Mohli by jste mi poradit, co s tím ? Moc děkuji
1.
1. 9. 2022 14:53
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... tady Vám asi pomůže jedině servis - zkuste jim zavolat a uvidíte 702 290 661. 


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

7.
28. 8. 2022 10:18
Josef se ptá:
dobry den ,chci se zeptat,vsude kolem se mluvi o zesilovacich Auna,co je to zač,připadaj mi podivné ty nízké ceny,to bude nějaka bída,si myslím,Dekuji
1.
1. 9. 2022 14:51
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... Auna? Upřímně řečeno si vůbec netroufám značku Auna hodnotit (raději). Našel jsem však jedno vyjádření, které na značku Auna sedí perfektně, cituji: "Jediná situace, kdy si člověk může myslet, že Auna hraje "slušně," je ve chvíli, kdy ještě v životě neslyšel nic lepšího (což je hodně špatné resumé, jelikož větší šmejd než je Auna aby člověk pohledal). Takže asi tak ...
Pokud tedy nemáte žádné poslechové nároky, pak Vám mohou produkty Auna vyhovovat. 


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

8.
20. 8. 2022 16:37
Pepik se ptá:
Zdravím, dotazoval jsem se přímo na e-shopu, takže není potřeba odpovídat tam. Snad to nekomplikuji.

Magnat MC 200,
jak tomu mám rozumět, receiver s výkonen 35 W na kanál a výkonu ve špičce až 75 W. Stál by v ložnici, cca 14 m2, ale občas rád přidám na hlase. Poslouchám bohužel vše kromě dechovky, techna. Hlavně rock, metal, artrock, jazz i vážnou, a mluvené slovo.
Zdá se mi u Magnatu 35W málo. Vybírám mezi tímto a Marantz MCR 612, respektive i DENON RCD N11 CEOL a Pioneer xc-hm86d. Jsem už i tak mimo rozpočet, tak hledám "dostatečně" kvalitní propojení receiver a regálové repro. Repro do cca 10 tis., čím budu níž, tím lépe. Lepší snad od Ježíška, později, ale na reciveru bych nyní nešetřil. Přiznám se, že raději Marantz, spíše vizuální dojem, služby mají všichni 4 cca stejné. Jde mi hlavně o CD, USB a internetová rádia a třeba i Spotify. Díky moc za doporučení či radu.
J.D.
1.
23. 8. 2022 13:17
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... odpověď máte i v shopu u produktu, kde jste dotaz zadal také. Zde to tedy jen překopíruju :-)
Pokud jde o výkon, tak 35W při spojení s dobrými repro je dostačujících pro klasické ozvučení. Jistě, párty pro sousedy s tím asi neuděláte, ale to ani s Marantzem, který je na tom výkonově nastejno.
Je-li Vám milejší Marantz klidně jej volte - je kvalitní, v dobré výbavě jen je oproti Magnatu o 4tis dražší, nemá certifikaci Hi-Res Audio a aktuálně je dostupný pouze na objednávku.
Pokud do výběru přidáte i DENON RCD-N11, tak všechny 3 systémy jsou výborné, s výbornou výbavou a kvalitním zvukem. Výkonově na tom jsou všechny nastejno, takže pro Váš prostor jsou všechny tři stejně vyhovující. Denon je o pětikilo levnější než Magnat. Denon i Marantz jsou aktuálně jen na objednání - jen Magnat je skladem a navíc vyniká certifikací Hi-Res Audio, takže pokud byste připojil repro se stejnou certifikací (např.MAGNAT Signature 503), získáte špičkový audiofilský set. Volit tedy můžete dle uvážení, zásadní chybu neuděláte žádnou volbou.
Osobně bych volil systém MAGNAT MC 200 Mini SP


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

9.
8. 8. 2022 20:26
Pepa se ptá:
Dobrý den, poradíte kvalitní switch pro audio přenosy, konkrétně připojení streameru.Poslouchám Qobuz. Děkuji P.
1.
8. 8. 2022 22:00
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... streamování Qobuz z těch kvalitních streamerů podporuje CAMBRIDGE AUDIO CXN v2 Lunar, cocktailAudio X50D (případně levnější model cocktailAudio N25), nebo třeba referenční SA-CD streamer ARCAM HDA CDS50.
Zvážit ale můžete i špičkové aktivní repro Q ACOUSTICS Active 400, které zastanou funkci i zesilovače a streameru (případně regálová verze Active 200). 


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

10.
1. 8. 2022 22:04
Miloslav se ptá:
Dobrý den, sháním sloupové repro k Marantz PM6007, momentálně k nim používám Indiana Line Tesi 542 a chtěl bych něco kvalitnějšího do 35000,-. Děkuji za pomoc.
1.
2. 8. 2022 09:44
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... osobně bych rozhodně doporučil vynikající bedny ACOUSTIC ENERGY AE309 nebo ELIPSON Prestige Facet 14F, případně i KLIPSCH Reference Premiere RP-6000F. Pokud jste rockově založen, pak jsou ideální bedny MAGNAT Transpuls 1500 a MAGNAT Signature 507.
K bednám Vám zdarma přidáme reprokabely DYNAVOX Perfect Sound a samozřejmě i dopravu a 500,-Kč na další nákup. Taky máte možnost splátek s 0% úrokem.

11.
1. 8. 2022 16:59
Peter se ptá:
Dobrý deň, mám doma "zvyšné repro" od mikrosystemu Panasonic, model repro je PMX70 - sú tak trochu zvláštne tým, že majú len 3 Ohm. Hľadám k nim nejaký stereo receiver (niečo lacnejšie), ktorý by nemal problém ich uhrať. Ide o použitie v pracovni, takže prevažne decentný posluch. Ďakujem za radu.
1.
2. 8. 2022 10:02
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... je mi líto, ale žádný značkový receiver v této cenové hladině nehraje pod 4 ohmy a jelikož repro nesmí mít nižší ohmovou zátěž než má receiver (jinak hrozí spálení beden i receiveru), tak budete muset hledat mezi neznačkovými Low-Endovými modely, snad tam nějaký bude. Takové my ale bohužel nevedeme a ani si je netroufnu doporučit.
Co bych ale určitě doporučil je, tyto Vaše bedny veeeeelkým obloukem zahodit a zapomenout na nějaký Low-Endový, zvukově podprůměrný zesilovač a místo toho si pořídit kvalitní aktivní repro - například levné a přitom vynikající MAGNAT Monitor Active 2000. Jednak získáte až 140W celkového výkonu, získáte kvalitní vestavěný Hi-Fi zesilovač takže ten už nemusíte řešit, získáte bedny s výtečným podáním basů i výšek, ke kterým můžete připojit TV/PC, gramofon nebo třeba CD/deck a bezdrátově přes Bluetooth streamovat cokoli z Vašeho mobilu, tabletu nebo PC. Díky vynikajícím rozsahům a dobré citlivosti budete moci hrát jak na plné kule, tak i decentně a to bez ztráty basů, dynamiky a bez zkreslení. Součástí je i klasické dálkové ovládání pro maximální komfort. Paráda, ne? :-) 


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

12.
1. 8. 2022 13:46
Petr se ptá:
Jaký je rozdíl mezi Onkyo TX 8250 a 8270 krom vstupů HMDI.Hlavně kvalita výchozího zvuku mě zajímá.Děkuji za odpověď.
1.
2. 8. 2022 10:25
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... tak zásadní rozdíl je v tom, že model ONKYO TX-8250 je dostupný, kdežto model ONKYO TX-8270 není již déle jak 2 roky dostupný. Detailnější info popisujeme zde. ONKYO TX-8270 už asi ani nebude, připravuje se totiž nový model ONKYO TX-8390 (25 490 Kč, dostupný by mohl být cca na podzim - můj odhad).
Rozdíl mezi modely TX-8250 a TX-8270 byl nejen v HDMI konektivitě, ale i v D/A převodníku, který byl u modelu TX-8270 vyšší kvality a dosahoval tak rozlišení až 384kHz/32-bit a také disponoval technologií VLSC pro filtrování hluku. Ve výsledku měl tedy model TX-8270 lepší zvuk, což ale zároveň také vyžadovalo i lepší bedny pro plné využití těchto vlastností. Vše toto, plus další vylepšení, bude mít nový model TX-8390. Jen doplním, že cena modelu TX-8270, která je uvedena v shopu je platná k podzimu 2020 - od té doby nebyl receiver dostupný a cena se neaktualizovala, takže dnešní cena by byla někde na úrovni 25tis. 

Pokud hledáte zvukově výtečný receiver, určitě bych doporučil ke zvážení model CAMBRIDGE AUDIO AXR100. Vynikající volbou jsou také modely MAGNAT MR 750 a MAGNAT MR 780, které jsou teď v zajímavé akční ceně. A pokud hledáte něco extra, je tu model cocktailAudio N25AMP. Určitě je z čeho vybírat - vše v naprosto vynikající zvukové kvalitě!


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

13.
28. 7. 2022 23:15
Jozef se ptá:
Dobrý den,,chci si koupit mini systém do větší kuchyně ale kvalitní a hlavně radio!!!! mám typ na výrobce Yamaha konkrétní Yamaha mcr470 D nevím či udělám správnu voľbu?? Děkuji za radu i typ ...
1.
3. 8. 2022 12:26
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... upřímně? Žádná sláva ...
Systémy Yamaha řady MCR lze považovat za dobré až od modelu MCR-N670 výše. Nižší modely (tedy i MCR-N470) mají jeden základní problém (a stejně tak absolutní většina jakých-koli jiných systémů) - a tím jsou reproduktory. Výrobce aby dokázal nabídnout cenově zajímavý systém tak se snaží někde ušetřit a nelepší bod na úsporu jsou reprosoustavy. Stačí aby vypadaly na pohled pěkně a zákazník je ošálen a výrobce ušetří. Pokud byste od systému MCR-N470 reproduktory zahodil a pořídil k němu jiné kvalitní bedny, tak ano, v takovém případě získáte zvukově kvalitní set. Cenově se ale dostanete o 10tis výše, což už je úplně jiná písnička. Navíc žádný systém Yamaha řady MCR není dlouhodobě skladem ani v ČR ani v EU, už od podzimu 2020.
Osobně bych doporučil vynikající systém MAGNAT MC 200, který má vše a navíc i certifikaci Hi-Res Audio. Můžete jej volit i se stejně certifikovanými repro a získat tím špičkový poslech ve vysokém rozlišení.
Druhou možností je pak také Hi-Res systém cocktailAudio X14, kterému ale chybí klasické FM rádio, což ale lze v pohodě nahradit internetovými rádii, kde najdete všechny CZ stanice plus stovky a stovky dalších. S\stém lze volit i s repro v setu cocktailAudio X14 Magnat SP.
Ke každému setu přidáme reprokabely zdarma a samozřejmě i dopravu zdarma, navíc 500,-Kč na další nákup a možnost splátek s 0% úrokem. 


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

14.
21. 7. 2022 16:22
Peter Kolár se ptá:
Dobrý den,
mám zájem o pořízení klasického hifi systému s internetovým/DAB rádiem, do pracovny.
Nejvíce se představě blíží Yamaha MCR-N670D nebo Marantz M-CR612.
Mohu poprosit o srovnání, je-li to možné?

Pro Marantz mluví reference (EISA), Yamaha má pro mne přijatelnější design ;-)
Zdroj signálu je CD, nebo kvalitní stream, typ muziky tichý jazz/new age, klasika.
Mám repro Paradigm Monitor3 v3 s imp. 8ohm pro připojení k Marantz.
Nebo budou možná subjektivně lepší ty setové u Yamahy (6ohmové)?

Díky za možnou radu
1.
6. 8. 2022 12:35
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... pro účely tohoto srovnání vynecháme repro u setu YAMAHA MCR-N670D, protože tyto bedny jsou kvalitativně podprůměrně a jednak zbylý systém MARANTZ M-CR612 Media reproduktory od výroby nedisponuje a navíc, jak sám říkáte, máte repro své. Do srovnání bych ještě zahrnul systém MAGNAT MC 200.
Výbavou jsou si všechny systémy rovny - mají CD, FM/DAB tuner, Bluetooth i WiFi. Výkonově je na tom nejlépe Yamaha, která ve špičce zvládne až 110W, Magnat 75W a Marantz 60W. Yamaha disponuje jedním digitálním vstupem, ostatní dva systémy mají vstupy dva. Magnatu chybí USB, ostatní dva systémy jej mají.
A teď k těm podstatným rozdílům - zvuk. Kvalita D/A převodníku je u všech systémů na stejné úrovni, ale rozsahy, tedy schopnost zahrát basy a výšky ne, ty jsou rozdílné. Yamaha a Marantz zvládnou výšky stejně do 40kHz, Magnat dosáhne 2x výše. Basy zahraje Marantz a Magnat na stejné hloubce až k 10Hz, Yamaha co se týče basů je 5x horší (vycházíme z rozsahů). Přesně jsou rozsahy následující: Yamaha 55 Hz - 40 kHz, Marantz 10 Hz-40 kHz a Magnat 10 Hz – 80 kHz. Výsledem toho jsou jasné predispozice pro nejlepší reprodukci u systému Magnat což také dokládá certifikace Hi-Res Audio.
Z mého úhlu pohledu je na tom nejlépe Magnat, následuje Marantz a v závěru je Yamaha. Vaše repro mají rozsahy pouze 56Hz-20kHz, takže by Vám stačil i poslední systém Yamaha, ovšem pokud byste repro upgradoval na takové, které mají certifikát Hi-Res Audio a připojil je se systémem Magnat, získáte to nejlepší, co lze v dané kategorii a ceně nabídnout - např. MAGNAT MC 200 Mini SP.
Yamaha skladem není ani v ČR ani v EU a to již déle jak 2 roky, systém Marantz je dostupný na objednávku, systém Magnat máme skladem. 


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

15.
17. 7. 2022 07:41
Petr se ptá:
Dočetl jsem se že u modelu ONKYO TX-8250 jsou problémy s trafem-nadměrná hlučnost.Je to pravda nebo je problém vyřešen.Děkuji za odpověd.
1.
20. 7. 2022 19:38
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... nechal jsem si vystavit vyjádření hlavního servisu Onkyo k Vašemu dotazu a zde je jejich vyjádření, cituji: "Žádný globální problém s hlučností trafa u tohoto modelu se nekoná. Jde o standardní hlučnost trafa běžnou u všech podobných přístrojů. Občas se najde někdo, komu tato hlučnost vadí, pokud přístroj nic nepřehrává a v pokoji a širokém okolí je naprosté ticho. S uchem 10 cm od přístroje pak řeší, že přístroj hučí. Při běžné poslechové vzdálenosti ale není při reprodukci slyšet žádný rušivý zvuk."


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

16.
12. 7. 2022 15:37
Petr se ptá:
Prosím o radu.Mám Yamahu RX-V 481D propojenou s BD-S681 a TV Samsung UE 55NU reprodukované přes Magnát tempus 77.Zvuk který z toho vychází má slabou dynamiku.Jelikož filmy už sleduji velice málo,uvažuji na přechod do sterea.Potřebuji Váš názor jestli tímto přechodem zajistím lepší zvuk a jaký receiver bude k těmto repro nejvíce pasovat.Děkuji za odpověď.
1.
14. 7. 2022 22:20
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... kombinace Yamahy a Magnatu není vždy ideální a Váš pocit menší dynamiky bude vycházet asi z této kombinace. Přechodem na kvalitní stereo si podle mého gusta dozajista pomůžete - zvuk se pročistí, získá živější projev a kvalitní receiver vylepší i podání dynamiky. Ke zvážení bych nabídl tyto modely, které si s Magnatem skvěle rozumí: ONKYO TX-8250, CAMBRIDGE AUDIO AXR100 či skvěle vybavený Hi-Res systém MAGNAT MC 200.


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

17.
9. 7. 2022 22:56
Martin se ptá:
Dobry den,
rad bych o trochu vylepsil sve moznosti poslechu hudby. Nemam uplne velke moznosti (financni ani prostorove), ale preci jen bych chtel o neco vice nez soucasny stav (2 starsi aktivni bedny, ktere pripojuji jackem k mobilu a ktere sumi, kdyz nehraji).

Rad bych sestavu do cca 20 000 se slusnym zvukem (rock, metal, klasika), ktera by navic umoznovala pripojeni pres bluetooth a idealne take streamovani hudby z lokalniho uloziste (nas) pres sit, pripadne spotify, atd. Dospel jsem k nasledujici sestave a protoze se v tom moc nevyznam, rad bych vedel, jestli to zni alespon trochu rozumne.

* zesilovac DENON PMA-600NE Black (na alze 12500 kc)
* reproduktory Magnat Monitor Supreme 202, pripadne Magnat Tempus 33 (6000 kc)
* na streamovani a podobne digitalni veci DEXON JWS 11 (5500)

Je takovato sestava rozumna? Je rozumny pomer ceny zesilovace a reproduktoru?
Bral jsem to tak, ze solidni zesilovac by mel cloveku vydrzet.

Budu moc rad za jakykoli komentar.

Zdravi,
Martin
1.
14. 7. 2022 19:52
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... což o to, šlo by to - pokud by Vám takováto sestava vyhovovala.
Pokud přihodíte 2tis nad Váš limit, tak Vám nabídneme sestavu systému MAGNAT MC 200 plus repro MAGNAT Tempus 33, to celé za 22tis. Navíc zdarma přihodíme reprokabely DYNAVOX Perfect Sound 2, dopravu zdarma, slevový kupón 500,-Kč pro další nákup a možnost nákupu na splátky s 0% úrokem. Sestava nabídne vynikající zvuk a bohatou výbavu - FM/DAB tuner, CD přehrávač, Bluetooth a WiFi streamování a Hi-Res Audio podporu.
Nabídnout ale můžeme i obdobnou sestavu té Vaší, jen v lepší kvalitě: zesilovač CAMBRIDGE AUDIO AXA35 + WiFi streamer AUDIO PRO Link 1 + repro INDIANA LINE Nota 240 X. I zde dáváme všechny potřebné kabely zdarma


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

18.
7. 7. 2022 10:52
Martin se ptá:
Zdravim mam sloupy magnat quantum 677 3 wege bassreflex-200/300w 4-8ohm 20-50000hz´´´´´odesel harman kardon avr 151 a ted nevim co k nim ´´´´´´myslel jsem yamahu r s202 nebo yamahu a s 301 mozna se jeste vejde as 501 neco kolem 10 000 -13000 diky
1.
14. 7. 2022 17:22
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... YAMAHA A-S301 je dobrou volbou i když osobně bych volil CAMBRIDGE AUDIO AXA35, zvážit můžete i ONKYO A-9110


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

19.
6. 7. 2022 22:07
Jana se ptá:
Zdravím.
Potřebovala bych poradit s výběrem párty reproduktoru. Rozhoduji se mezi LG xboom on 9 nebo NGS waild dub 3. Děkuji za odpověď
1.
10. 7. 2022 15:49
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... tyto repro nemáme v naší nabídce a osobně jsem je neviděl ani neslyšel, takže nedokážu posoudit vhodnost. Je mi líto, ale v tomto ohledu, u těchto repro Vám nedokážu s výběrem pomoci.

20.
5. 7. 2022 22:46
Marek se ptá:
Dobrý den.
Pořídil jsem si receiver Marantz N-R1200 a chtěl bych k němu bedny cca do 15tis. Repro budou docela blízko zdi cca 20-30cm. Takže hledám repro s předním bassreflexem. Zvažuji starší regálovky B&W DM602 S2. Nebo sloupy B&W DM603. Myslíte, že je ten receiver bude na ty bedny stačit? Nebo byste doporučili nějaké jiné repro?
Stereo bude v obýváku. Obývák je spojený s kuchyní, takže místnost je docela velká cca 4,5 x 7m. Předem děkuji za odpověď, Marek
1.
10. 7. 2022 15:42
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... receiver MARANTZ NR1200 by si rozhodně zasloužil lepší repro než za 15tis, tímto způsobem hrozí značná degradace kvality zvuku. Obecné pravidlo říká, že repro by měly být v 1-2 násobku ceny zesilovače, ve Vašem případě tedy v ceně cca 20-40tis. V takovém případě plně využijete hudební potenciál receiveru.
Druhým Vaším omezením je přední bassreflex, což značně omezuje výběr. 20-30cm je poměrně slušný odstup od stěny i pro repro se zadním bassreflexem, takže osobně bych se ho nebál.
S předním bassreflexem v ceně do 15tis můžeme nabídnout dvoje bedny - JAMO S 809 a INDIANA LINE Tesi 542 HG.
Osobně bych ale doporučil repro ELIPSON Prestige Facet 14F nebo ACOUSTIC ENERGY AE309, které bych v případě potřeby doplnil o ucpávky bassreflexu


Pokud jste se službou Hi-Fi poradna spokojen/a, můžete nás podpořit. Děkujeme.

Pokud vyplníte svůj email, pošleme Vám info, že byl Váš dotaz již zodpovězen.

Podáním dotazu souhlasíte se zařazením pro odběr našeho newsletteru. Odhlásit se můžete v kterém-koli newsletteru.

Doprava ZDARMA

Doprava zdarma

Váš košík

Košík je prázdný

Napište nám

... nebo na email: hifiporadna (zavináč) hifiporadna.cz

Novinky v Hi-Fi marketu

  •  Sledujte Novinky, Zprávy & Tipy na našem Facebooku!

Sledujte naše Novinky na Facebooku

Newsletter - odběr novinek

Doprava na Slovensko