Novinky v Hi-Fi marketu 2012

12.12.2012 - Pioneer nový FIRMWARE

Očekávané rozšíření podpory hudebních formátů modelů: SC-LX56; SC-LX76, SC-LX86, N-30 a N-50.

 
 • aktualizace firmwaru obsahuje významné výkonnostní vylepšení týkající se „gapless playback“ (přehrávání bez mezer) a rozšíření podpory stále více oblíbených hudebních souborů typu Apple Lossless (známý také jako ALAC - Apple Lossless Audio Codec/ přípona .m4a) a AIFF (Audio Interchange File Format / přípona AIFF // formát vyvinutý společ.  Apple pro záznam profesionálního zvuku). Aktualizace je prostřednictvím připojení Network a měly by být ke stažení na www.pioneer.eu/suport. Tato aktualizace bude zpřístupněna pro zákazníky k uvedeným receiverům zdarma do konce prosince 2012. Podpora je pro přehrávání těchto formátů jak po síťi, tak prostřednictvím rozhranní USB
 • obdobné funkce v rámci podpory v rozšíření hudebních formátů jako pro receivery bude obsahovat nový firmware, který by měl být dostupný pro oba současné oblíbené modely Network player N-30 a N-50 dostupný na jaře 2013, dále bude tento software obsahovat vylepšení ovládání (LAN / wifi) funkce Pioneer ControlApp pro iPhone, iTouch a také v plném rozsahu i pro Android smartphony.
 

 

27.9.2012

Nové referenční monitory od Acoustic Energy

Každý výrobce reprosoustav má svoji vlajkovou řadu, ale jen nemnoho z nich dosáhlo uznání, jaké si vydobyla referenční série soustav od Acoustic Energy. Uvedením prvních monitorů AE1 na trh v roce 1987 založil Acoustic Energy kult reprosoustav, které jsou díky zájmu veřejnosti a profesionálů stále ve výrobě pod označením „AE 1 Classic“.
Nejnovějšími přírůstky do rodiny referenčních monitorů Acoustic Energy jsou modely Reference 1 a Reference 2, které spojují všechny znalosti výrobce v oblasti konstrukce reprosoustav s použitím nejnovějších technologií a nejlepší kvalitou zpracování.
Na výrobu skříně reprosoustav byl použit, pro maximální útlum rezonancí, speciálně navržený sendvičový materiál tvořený dvěma MDF deskami, spojenými vrstvou velmi tuhé gumy. Středobasový reproduktor s vysokým zdvihem používá, kvůli naprosté minimalizaci zkreslení a zajištění přesnosti pohybu, zdvojenou hliníkovou kmitací cívku, jejíž teplo se přenáší na hliníkový kužel reproduktoru, což chrání měnič proti přehřátí i při vysokých hlasitostech. Jako výškový reproduktor je použit typ ring-radiator v zakázkovém provedení, opatřený patentovaným DXT difuzorem, který zlepšuje odezvu a rozptylové vlastnosti měniče a jeho sladění se středobasovým reproduktorem.
Výsledkem jsou přesné, vyvážené, dynamické a transparentní reprosoustavy s minimálním zabarvením. Tyto vlastnosti, spolu s kompaktním, elegantním designem a luxusním provedením, s ebenovou dýhou opatřenou lesklým klavírovým lakem, umožňují zařadit nové monitory od Acoustic Energy na vrchol současného designu malých reproduktorových soustav.
Větší soustavy Reference 2, jsou na rozdíl od modelu Reference 1, osazeny dvěma středobasovými měniči, díky čemuž mají ještě lepší podání ve spodní části frekvenčního pásma a vyšší citlivost.
K soustavám je možno dokoupit masivní, esteticky dokonale přizpůsobený stojan.
 
 • Nabídu modelů Acoustic Eneregy Reference najdete zde.

 


 

16.5.2012

Koss představil sluchátka s wi-fi, fungují doma i na cestách

Výrobce legendárních sluchátek PortaPro se snaží oprášit své dříve zvučné jméno. Představil bezdrátová sluchátka, která pro přenos zvuku nevyužívají nepříliš kvalitní Bluetooth, ani proprietární analogové či digitální vysílací formáty. Místo toho se připojí prostřednictvím routeru do vaší domácí wi-fi sítě. K čemu?
 
Do sluchátek Koss Striva může proudit muzika přímo z internetových rádií, jak si je nastavíte na portálu myKOSS.com. Zda půjde sluchátka "naladit" na vlastní stream, například z virtuální zvukové karty Jamcast (více o Jamcast zde), není zatím zřejmé. Prostřednictvím (přibaleného) miniaturního wi-fi vysílače můžete sluchátka připojit k jakémukoli sluchátkovému výstupu a bezdrátově poslouchat takřka cokoli. Součástí je i kabel pro "drátový" poslech.
 
Zdroj: http://technet.idnes.cz

29.3.2012

Nové modely ONKYO

 • ONKYO HT-S4505
  Sestava AV receiveru 5.1 reproduktorů s aktivním subwooferem
 • ONKYO PA-MC5501
  9-kanálový THX Ultra 2+ koncový zesilovač
 • ONKYO TX-SR313
  3D 5.1 AV Receiver o výkonu 5x100W
 • ONKYO TX-NR414
  3D 5.1 AV Receiver o výkonu 5x100W, USB (WiFi ready), síťové funkce (streaming, vTuner, ...)
 • ONKYO TX-NR515
  3D 7.2 AV Receiver o výkonu 7x130W
 • ONKYO TX-NR616
  3D 7.2 AV Receiver o výkonu 7x165W, THX Select2+, síťové funkce

26.3.2012

Slevy až 28% na vybrané položky skupiny Harman Group Inc.

 • HARMAN KARDON Stereo 980 (sleva 21%)
  Stereofonní sestava zesilovače HK980 + CD přehrávač HD 980
 • JBL ES 250PW (sleva 18%)
  Aktivní bezdrátový subwoofer o výkonu 400W
 • JBL Cinema 500 (sleva 23%)
  5.1 satelitní reprosestava
 • JBL Cinema 300 (sleva 23%)
  5.1 satelitní reprosestava
 • AKG K 430 (silver) (sleva 28%)
  Uzavřená dynamická skládací sluchátka
 • AKG K 430 (white) (sleva 28%)
  Uzavřená dynamická skládací sluchátka
 • AKG K 450 (sleva 20%)
  Uzavřená dynamická skládací sluchátka
 • AKG K 451 (sleva 16%)
  Uzavřená dynamická skládací sluchátka
 • AKG K 840 KL (sleva 25%)
  Dynamická uzavřená bezdrátová sluchátka
 

19.3.2012

Novinky PIONEER

 • Výroba domácího kina all-in-one BCS-707, stejně tako dokovacích stanic řady XW-NAS a XW-NAC byla ukončena. V segmentu 3D systémů domácích kin all-in-one přibyla novinka BCS-717. Hlavní jednotka pohání čtyři podlahové reproduktorové soustavy, centrální reproduktor a subwoofer. K systému lze připojit dvojici externích přístrojů do rozhraní HDMI 1.4 a nebo UPnP kompatibilní síťové úložiště přes LAN, nebo WLAN. Instalován je i prohlížeč webového obsahu (Picasa, YouTube, AccuWeather).
 
 • Premiéru na českém trhu, i když s mírným zpožděním, mají multimediální desk-top systémy X-SMC. V nabídce jsou tři verze s různou výbavou, všechny pak v černém, nebo stříbrném provedení. Nejvyšší model z nich – pětková řada, nabízí vyčerpávající možnosti přehrávání z různých zdrojů včetně AirPlay bezdrátového přenosu hudby přímo z vašeho iPhone, iPadu, nebo iPodu Touch.
 
 • Na opačném konci než zmíněné systémy X-SMC jsou síťové multimediální přehrávače N-50 (černá / stříbrná) a N-30 (černá / stříbrná). Jedná se o konstrukčně poctivé komponenty s hliníkovým čelním panelem vhodně doplňující sestavu s AV receiverem a přehrávačem Blu-ray disků. O konverzi hudebních souborů včetně FLAC se starají výkonné DA převodníky. Z kompatibilních Apple přehrávačů lze hudbu poslouchat pohodlně bez kabelů díky AirPlay. Oba modely je pak možné ovládat prostřednictvím aplikace ControlApp pro operační systémy Apple iOS  i Android. Dostupné již na skladě jsou. 

27.2.2012

Vloženy nové testy a recenze

 

20.2.2012

DENON AirPlay ZDARMA

Funkce AirPlay u vybraných modelů značky DENON ZDARMA - do 31.3.2012
AV receivery AVR-1912, AVR-2312, AVR-3312 a DNP-720AE mají funkci AirPlay továrně nastavenou a u dalších vybraných modelů ( AVR-3311, AVR-4311, AVR-A100, RCD-N7 ) bylo rozšíření o tuto funkci pouze za poplatek.
Nyní firma DENON přichází se zajímavou a časově omezenou akční nabídkou - FREE UPGRADE AirPlay (do 31.3.2012) si toto vylepšení můžete pořídit do Vašeho přístroje zcela zdarma a využít tak plně jeho schopnosti.
Oficiální tiskové prohlášení firmy DENON naleznete ZDE.

16.2.2012

Digital Media Tuner NAD C446

Nové video pro medialní tuner NAD C446, které jej detailně představuje včetně připojení iPadu

 

DENON 3D upgrade

Firma DENON nyní nabízí upgrade pro své nejvyšší modely AV zesilovačů AVC-A1HD(A) a AVPA1HD(A). Jedná se o poměrně obsáhlý upgrade, vyžadující mimo jiné výměnu některých částí přístroje.
 
Upgrade dodává přístroji následující funkce:
 • Propustnost 3D signálu ze všech HDMI vstupů na HDMI výstupy.
 • Nový kalibrační systém Audyssey MultEQ-XT 32
 • Systém Dolby ProLogic IIz pro 3D prostorový zvuk
 • Systém DTS-Neo:X (až 9.3 konfigurace)
 • Systém Audyssey DSX (sž 9.3 konfigurace)
 • Příprava pro profesionální kalibraci Audyssey MultEQ Pro
 
Dále upgrade zahrnuje všechna vylepšení, která byla součástí dříve nabízeného upgrade z verze A1HD na A1HDA: HDMI Clock Control přes DENON LINK 4th & Audyssey Dynamic Volume.
 
Je však třeba počítat s tím, že v souvislosti s upgrade dojde i k dalším nevyhnutelným změnám:
 1. Při tomto upgrade dojde k vyresetování všech provedených nastavení. Je tedy třeba počítat s tím, že celý systém musí být znovu kalibrován a nastaven.
 2. Součástí upgrade je i nový kalibrační mikrofon (DM-A409) pro Audyssey. Pro kalibraci přístrojů vybavených upgrade je tedy třeba používat tento nový mikrofon, nikoli původní.
 3. S upgrade bude dodán také doplněk manuálu s novými funkcemi.
 4. Montáž upgrade nezkracuje ani neprodlužuje záruku.
 5. Upgrade ponechává všechny dříve provedené firemní aktualizace, jako například DENON LINK 4th či Audyssey Dynamic Volume.
 
Funkce či operace které upgrade ovlivní:
 1. Night Mode (režim nočního poslechu): tato funkce bude odstraněna
 2. Neural dts: tato funkce bude odstraněna
 3. Surround Speaker B: tato funkce bude odstraněna – výstupní terminály bude možné použít pro Front Height či Front Wide (u Audyssey DSX) v závislosti na nastavení.
 4. dts Neo:6/NeoX DECODER nebude pracovat s se signálem DSD (*)
 5. Nebude možné používat pro kalibraci původní mikrofon – lze používat pouze nový mikrofon dodávaný s upgrade.
 6. Nekompatibilní s NeoX + THX (*)
 7. Nekompatibilní s Dolby HP + NEO:X/Neo:6 (*)
 8. Bude odstraněn režim Dolby Lineout v možnostech Down-mixu.
 9. Bude odstraněna funkce Non-Matrix v nastavení Surround Parameter pro Surround Back.
 10. Bude odstraněna funkce Surround Back ‘OFF’ v případech, kdy zdrojový signál obsahuje signály pro Surround Back kanál.
 11. Nebude možné zvolit DOLBY PL v případě, že jsou nakonfigurovány pouze reprosoustavy “Front L/R”.
 12. Nebude možné zvolit THX = ON v případě, že jsou nakonfigurovány pouze reprosoustavy “Front L/R”, nebo jsou li zapojena sluchátka.
(*) Funkce jsou odstraněny kvůli upgrade z dts Neo6 na dts NeoX
 
Další úpravy
 • Změny funkcí některých tlačítek a terminálů budou provedeny přelepením nálepkou.
 • Na čelním panelu budou přelepena některá licenční loga.
 
Průběh upgrade:
Na základě závazné objednávky obsahující i výrobní číslo přístroje objedná servis potřebný kit přímo pro tento přístroj, přičemž od výrobce servis kit obdrží obvykle do dvou týdnů. Po obdržení potřebného kitu se servis spojí se zákazníkem a dohodne nejvhodnější termín úpravy tak, aby se přístroj na servise zbytečně nezdržoval. Vzhledem k náročnosti úpravy a nutnosti řádného odzkoušení však nelze počítat s tím, že by práce na přístroji byla hotova během jednoho dne.
 
Cena upgrade: 30 000 Kč včetně DPH
 
== iNFO ==


Doprava zdarma

Váš košík

Košík je prázdný

Napište nám

... nebo na email: hifiporadna (zavináč) hifiporadna.cz

Novinky v Hi-Fi marketu

 •  Sledujte Novinky, Zprávy & Tipy na našem Facebooku!

Sledujte naše Novinky na Facebooku

Newsletter - odběr novinek

Doprava na Slovensko